Hakkari'de KESK'ten meşaleli eylem

Hakkari'de KESK'ten meşaleli eylem.9181
  • Giriş : 03.06.2009 / 22:01:00

Hakkari'de KESK Şubeler Platformu üyeleri, bazı konfederasyon yönetici ve üyelerinin tutuklamalarını meşaleli yürüyüşle protesto etti.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Hakkari'de KESK Şubeler Platformu üyeleri, bazı konfederasyon yönetici ve üyelerinin tutuklamalarını meşaleli yürüyüşle protesto etti.

Akşam saat 20.00 sıralarında Altay Caddesi üzerindeki şube binası önünde toplanan KESK üyelerine, Hakkari Belediye Başkanı Fadıl Bedirhanoğlu, DTP İl Başkanı Hasan Güzel, sendika temsilcileri ve üyeleri de destek verdi. KESK üyeleri, ellerindeki meşalelerle çeşitli sloganlar atarak Cumhuriyet Caddesi'nden belediye binası önüne kadar yürüdü. Belediye binası önünde bir açıklama yapan KESK Dönem Sözcüsü Musa Bor, gözaltı, baskı ve tutuklamalara son verilip, geriye kalan arkadaşları serbest bırakılana kadar

eylemlerini sürdüreceklerini söyledi. Bor, "28 Mayıs 2009 tarihinde konfederasyonumuz yönetici ve üyelerine yönelik başlatılan birçok yönden hukuksuzluk skandalı niteliğindeki gözaltı operasyonu sonucunda 34 arkadaşımız gözaltına alınmıştı. Operasyonlara karşı konfederasyonumuzun sergilediği direnç sonucu şimdiye kadar 20 arkadaşımız serbest bırakılmıştır. Serbest bırakılan arkadaşlarımız ile tutuklanan arkadaşlarımız arasında hiçbir fark yokken, 14 arkadaşımızın tutuklanması bir hukuk skandalı örneği

oluşturmuştur. Bu arkadaşlarımız serbest bırakılana kadar eylemlerimiz devam edecektir. Cumartesi günü de eylemlerimiz devam edecek olup, bu defa şube binamızın önünde çadır kurup açlık grevi yapacağız" dedi.

Yapılan basın açıklamasının ardından yaklaşık 500 kişilik grup, meşalelerle tekrar sendika binası önüne yürüyerek, burada sessizce dağıldılar.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*