Hakkari'de PKK inleri bombalandı

Hakkari'de PKK inleri bombalandı.10486
  • Giriş : 14.07.2008 / 16:50:00

Hakkari Yüksekova'da PKK inlerinin bombalandığı ve kara operasyonu başlatıldığı bildirildi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Hakkari'nin Yüksekova İlçesi sınır bölgesinin gece boyunca savaş uçakları tarafından PKK inlerinin bombalanması ardından aynı bölgede karadan operasyonun başlatıldığı bildirildi. Operasyona çok sayıda asker ve korucu katıldı.

Yüksekova'nın Irak sınırında bulunan Doski mıntıkası ile Meydan Belek,Kandilli , Kadıköy Yaylası ile Sekran-Şavute bölgesi gece boyunca savaş uçakları tarafından bombalanırken karadan da top atışları yapıldı. Bölgeye aralarında korucularında bulunduğu 50 araçlık konvoy hareket etti. Yüksekova 21. Sınır Jandarma Taktik Tugay Komutanlığı’nda ise helikopterler çok sayıda sorti yaptı.

Hem havadan, hem karadan başlatılan geniş çaplı operasyona yaklaşık 500 asker katıldı. Operasyonun sürdüğü sınır bölgesinde aralıklarla savaş uçakları uçuş yapıyor. Operasyonların halen sürdüğü bildirildi.

TERÖRİSTLER, IRAK TOPRAKLARINDAN TÜRK ASKERLERİNE TACİZ ATEŞİ AÇTI

Teröristler, Irak topraklarından Türk askerlerine taciz ateşi açtı.

Genelkurmay Başkanlığının internet sitesinde yer alan terörle mücadeleye ilişkin duyuruya göre, dün saat 04.25'te Şırnak'ın Uludere ilçesi, Türkiye-Irak sınır hattında görevli birliğe, Irak toprakları içerisinden bir grup terörist tarafından uzun namlulu silahlarla taciz ateşi açıldı.

Açılan ateşe, güvenlik güçlerince anında ve misliyle karşılık verildiği bildirildi.

Hakkari'nin Çukurca ilçesi dağlık arazi kesiminde de, teröristlerce 1 kilogram plastik patlayıcı kullanılarak hazırlanmış iki adet patlayıcı madde dün ele geçirildi.

Güvenlik güçleri, dün, Şırnak'ın Beytüşşebap ilçesi dağlık arazi kesiminde de 3 adet Kaleşnikof piyade tüfeği, 180 adet muhtelif mermi, çeşitli gıda maddesi ve yaşam malzemesi ele geçirdi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*