Hakkari'de 'teröre lanet' yürüyüşü yapıldı

  • Giriş : 06.05.2006 / 00:00:00

Hakkari Merkez'de 3 gün önce okul çıkışında öğrencilerin dağıldığı bir sırada meydana gelen patlamada 21 kişinin yaralanmasından sonra il merkezinde vatandaş, asker ve polis 40 bin kişi teröre lanet okudu.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Geçtiğimiz günlerde meydana gelen ve 21 kişinin yaralandığı patlama olayına tepki göstermek için sabah saatlerinde aralarında polis, asker, korucuların da bulunduğu 40 bin kişi Hakkari Şehir Stadyumu'nda toplandı. Vatandaşlar, saat 11.00'de ellerinde Türk bayraklarıyla 'Kahrolsun PKK', 'Çocuklara uzanan eller kırılsın' sloganları atarak yürüyüşe geçti. Kalabalık, 'Hakkari de huzur istiyoruz', 'PKK Hakkari den elini çek' şeklinde dövizler taşıdı.

Bazı poşulu vatandaşlar ellerinde Türk bayraklarıyla, bazı kadınlar da kucaklarındaki bebekleriyle yürüyüşe katıldı. Polis ekiplerinin geniş güvenlik önlemi aldığı yürüyüşte dağıtılan bayraklar, çocuklar arasında izdihama neden oldu. Kalabalık, Şehir Stadyumu'ndan yürüyerek 3 kilometre uzaklıkta bulunan ve patlamanın meydana geldiği Yeni Mahalle Gazi Caddesi'ndeki olay yerine gelindi. Çocuklar tarafından patlamanın meydana geldiği yere siyah çelenk bırakıldı ve ardından da olayı kınayan açıklamalar yapıldı.

Düzenlenen yürüyüşe Hakkari Valisi Ayhan Nasuhbeyoğlu, Dağ Tugay Komutanı Tuğgeneral Erdal Öztürk, İl emniyet Müdürü Yaşar Yağdere ile yaklaşık 40 bin civarında insan katıldı. Yürüyüşe sivil giyimli askerler ile köy korucuları da eşlik etti.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious