Hakkari'de uyuşturucu şebekesi çökertildi

  • Giriş : 02.04.2007 / 00:00:00

Hakkari ilinden Antalya'ya eroin maddesi getirileceğinin tespit edilmesi üzerine üç ilde eş zamanlı olarak 'vadi' kod adlı operasyon başlatıldı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Hakkari, Van ve Antalya Emniyeti Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü Narkotik Suçlar Büro Amirliği ekipleri tarafından gerçekleştirilen operasyon sonucunda, bin 150 gram eroin maddesi, 1 adet sahte kimlik ve 1 adet sahte sürücü belgesi ele geçirildi, 7 kişi yakalandı.

Hakkari ilinden Antalya'ya eroin maddesi getirileceğinin tespit edilmesi üzerine üç ilde eş zamanlı olarak 'vadi' kod adlı operasyon başlatıldı. Operasyon sonucunda, Antalya'da 3 şahıs, Hakkari'de 3 ve Van'da 1 şahıs yakalandı. Antalya'da gerçekleştirilen operasyonda şahsın beline sarılı başörtüsü içerisinde 3 paket halinde bin 150 gram eroin maddesi, 1 adet sahte kimlik ve 1 adet sahte sürücü belgesi ele geçirildi. Antalya'da gerçekleştirilen operasyon sırasında operasyon bölgesindeki vatandaşların polislere azami ölçüde alkışlı destek verdiği ve operasyonu takdirle karşıladığı belirtildi.

Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü Narkotik Suçlar Büro Amirliği ekipleri tarafından Hakkâri ve Van ilinde yakalanan 4 şahıs gerekli yasal işlem için Antalya'ya getirildi. Şahısların kullandıkları GSM telefonlarının yapılan incelemesinde yasa dışı PKK terör örgütüne ait sözde bayrak, flama ve örgüt mensuplarına ait fotoğraflar ele geçirildi. Yakalanan 7 şahıs düzenlenen tahkikat evraklarıyla birlikte Cumhuriyet Başsavcılığına sevk edildi.

Öte yandan Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü, Narkotik Suçlar Büro Amirliği ekipleri tarafından düzenlenen başka bir operasyonda 3 kişi yakalandı. Yakalanan şahısların kullanmış oldukları otoda ve ikametlerinde yapılan aramalarda toplam 31 bin 250 gram esrar maddesi ele geçirilerek el konuldu. Yakalanan 3 şahıs düzenlenen tahkikat evrakıyla birlikte Cumhuriyet Başsavcılığına sevk edildi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious