Hakkari'de zarf alarmı

  • Giriş : 06.02.2007 / 00:00:00

Hakkari Belediye Başkanı Tekçe'ye gönderilen tozlu zarfı açan koruması ve başkan vekili hastanelik oldu.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Hakkari Belediye Başkanı Metin Tekçe'ye gönderilen içi tozlu zarfı açan koruması Mehmet Atak ile Başkan Vekili İsa Bor, Hakkari Devet Hastanesi acil servisinde kaldırılarak tedavi altına alındı.

Ankara Demetevler'den postaya verilen ve üzerinde Laz Direnç adı bulunan ve Hakkari Belediye Başkanı Metin Tekçe adına gönderilen zarfı açan koruma görevlisi Mehmet Atak'tan sonra, zarf açılırkan olay yerinde olan Başkan Vekili İsa Bor da meçhul tozdan etkilenerek rahatsızlandığını öne sürüp hastaneye kaldırıldı.

Hakkari Devlet Hastanesi'ne kaladırılan Bor ve Atak'ı muayene eden doktor ile hemşirelerin ağızlarına maske takmaları dikkat çekti.

Belediye Başkanı Metin Tekçe'nin koruması Mehmet Atak, başkana gelen mektupları kontrol ederken açtığı zarftan küçük bir kağıt parçasına yapıştırılmış toz paketi çıktığını belirterek, "Kağıt parçasının üzerinde hakaret dolu sözler yazılıydı. Paketi açınca içinden toz çıktı. O toz gözlerimi yaktı. Hâlâ kendimi rahatsız hissediyorum." dedi.

Arkadaşları tarafından hastaneye götürülen Atak, başkana gelen zarfın üzerinde de "Laz Direnç" ifadesinin yazılı olduğunu kaydetti. Zarf ve içinde bulunan toz, Hakkari Cumhuriyet Savcılığına gönderildi.

Öte yandan, Hakkari Belediye Başkanı Metin Tekçe de gelişmeler hakkında bilgi edinmek üzere Cumhuriyet Savcılığına gitti. Başkan Tekçe, olayın netliğe kavuşmasının ardından açıklama yapacağını söyledi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious