Hakkâri'den bir şehir haberi daha geldi!

Hakkâri'den bir şehir haberi daha geldi!.14690
  • Giriş : 24.10.2007 / 18:52:00

Tabip Asteğmen Mustafa Barut'un tedavi gördüğü hastanede şehit olduğu öğrenildi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Terörle mücadele eden Türkiye bir askerini daha şehit verdi. Şırnak'ta bölücü terör örgütü PKK'nın saldırısında yaralanan Tabip Asteğmen Mustafa Barut'un tedavi gördüğü hastanede şehit olduğu öğrenildi.

Dün, baba İbrahim ve anne Zübeyde Barut'u Ankara'ya çağıran askeri yetkililer, GATA Askeri Hastanesi'nde acılı haberi verdi. Olayı duyan anne Zübeyde Barut'un üzüntüden kalp rahatsızlığı yaşadığı öğrenildi.

Terörle mücadele eden Türkiye bir askerini daha şehit verdi. Şırnak'ta bölücü terör örgütü PKK'nın saldırısında yaralanan Tabip Asteğmen Bustafa Barut'un tedavi gördüğü hastanede şehit olduğu öğrenildi. Olayın duyulmasının ardından Şehit Asteğmen Barut'un evinin bulunduğu Küçükçekmece Sultan Murat Mahallesi Vatan Sokak'ta toplanan yakınları ve vatandaşlar teröre lanet yağdırdı. Şehit Asteğmen'in babası İbrahim Barut ise metanetini koruyarak evinde taziyeleri kabul etti.

Oğlunun şehit haberini nasıl aldığına ilişkin soruları yanıtlayan baba İbrahim Barut, "Salı günüydü bana telefon geldi. Ben buradan ağabeyim ve eşimle beraber yola çıktım. Oraya gittiğimde acı haberi aldım. Nasıl olduğu hakkında tam bir bilgim yok. GATA'da bizimle çok ilgilendiler. Askerlerin yakın ilgisi acımızı biraz da olsa haffletti." dedi.

Şehit Mustafa Barut'un Haseki Eğitim Araştırma Hastanesi'nde üroloji uzmanı olarak görev yaptığı 4 ay önce evlendiği öğrenildi. Henüz 3 aylık asker Mustafa Barut'un şehadet haberini alan akrabaları ve yakınları Küçükçekmece'deki baba evine akın etti. Taziyeleri kabul eden baba İbrahim Barut metin olmaya gayret ederken annesinin gözyaşları döktüğü bildirildi. Evin önünde toplanan vatandaşlar terör örgütü alihende sloganlar attı. Evlerine başrak asan mahalleli şehit asteğmenin resmini göğüslerine taktığı görüldü.

İzmir'de olan eşi Tülay Barut'un yetişebilmesi için bekletilen cenaze ikindi namazı sonrası Küçükçekmece'de toprağa verilecek.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious