Hakkari'nin dünyayla bağlantısını bu defa kayalar kesti

  • Giriş : 21.02.2006 / 00:00:00

Hakkari'de çetin geçen kış mevsiminde ilin dünyayla bağlantısı çığlar nedeniyle sık sık kesilirken, bu defa da yola inen kayalar ulaşımı etkiledi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Kapanan yolda 150 araç ve yüzlerce vatandaş mahsur kaldı. Hakkari Belediyesi'nin çöp aracı ise isabet almaktan son anda kurtuldu.
Hakkari'nin dünyayla bağlantısını çığların yerine bu defa yola inen kayalar kesti. Merkeze 5 kilometre uzaklıktaki kayalık bölgede inen kayalar nedeniyle yaklaşık 150 araç ve içindeki yüzlerce vatandaş yolda 1 saatten fazla mahsur kaldı. Karayolları ekibinin bölgeye ulaşamaması üzerine devreye Hakkari İl Özel İdare Sekreterliği araç ve iş makineleri girdi. Bölgeye ulaşan küçük kepçe inen kayaları kaldıramayınca yerine daha büyük iş makinesi devreye girdi. Bir saatlik gibi çalışma sonrasında kayalar kaldırılırken, yol ulaşıma açıldı. Tek şerit olarak ulaşıma açılan yolda polis nezaretinde geçiş sağlandı. Bölgeye Hakkari Belediye Başkan Vekili Bişar Mavigöz de gelerek incelemelerde bulundu.

Hakkari Belediyesi çöp aracı ise inen kayalara hedef olmaktan son anda kurtuldu. Can havliyle kaçmaya çalıştığını belirten araç sürücüsü İdris Aşan, tam geçiş esnasında kayaların indiğini ve çok korktuğunu söyledi.

Mehmet Kaya adlı vatandaş da, bir saati aşkın bir süre kayalar nedeniyle yolda mahsur kaldıklarını ifade ederek, Özel İdareye ait iş makinelerinin çalışmalarıyla kurtulduklarını söyledi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious