Hakkari'de 1 asker şehit oldu

  • Giriş : 03.05.2007 / 00:00:00

Terör örgütü PKK’nın bölgeye döşediği mayınlara basan güvenlik güçlerinden bir kişi şehit olurken; 4 güvenlik görevlisi ise yaralandı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

PKK’nın bölgeye döşediği mayınlar can yakmaya devam ediyor. Hakkari’nin Çukurca ilçesinde mayına basan 1 er şehit oldu, 1 uzman çavuş yaralandı. Şırnak’ın dağlık arazi kesiminde güvenlik güçleri tarafından yapılan arama ve tarama faaliyeti esnasında ise; terör örgütü mensupları tarafından araziye yerleştirilen mayına basma sonucunda, 2 güvenlik görevlisi yaralandı.

Genelkurmay Başkanlığı’ndan yapılan açıklamada, Bingöl’ün Genç ilçesi dağlık arazi kesiminde güvenlik güçleri tarafından yapılan arama ve tarama faaliyeti esnasında da; terör örgütü mensupları tarafından araziye yerleştirilen uzaktan komutalı mayının patlaması sonucunda bir güvenlik görevlisinin hafif yaralandığı bildirildi.

Bingöl’ün Genç ilçesi dağlık arazi kesiminde güvenlik güçleri tarafından yapılan arama ve tarama faaliyeti esnasında; terör örgütü mensuplarına ait sığınaklarda; üç adet uzun namlulu silah, 10.5 Kilogram amonyum nitrat, iki adet el yapımı patlayıcı madde düzeneği ve patlayıcı madde yapımında kullanılan bol miktarda elektronik malzeme ele geçirildi.

Diyarbakır’ın Ergani ilçesi dağlı arazi kesiminde arama tarama faaliyeti yapan güvenlik güçleri tarafından, terör örgütü mensuplarınca araziye yerleştirilen bir adet basma düzenekli patlayıcı madde düzeneği bulundu. Tunceli’nin dağlık arazi kesiminde ise, güvenlik güçleri tarafından yapılan arama ve tarama faaliyeti esnasında; terör örgütü mensuplarına ait sığınaklarda; bir adet termal kamera ve muhtelif giyecek ve yiyecek malzemesi ele geçirildi.

Şırnak’ın Silopi ilçesi ile Hakkari’nin dağlık arazi kesiminde arama tarama faaliyeti yapan güvenlik güçlerine, bir grup terör örgütü mensubu tarafından ateş açıldı. Çıkan çatışmada herhangi bir can ve mal kaybı meydana gelmedi. Arazinin ağaçlık olması nedeniyle kaçan teröristlerin aranmasına devam edildiği bildirildi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious