Hakkari'den davet var

  • Giriş : 14.07.2006 / 00:00:00

Hakkari'nin profesyonel dağcı ekibi, dünyaca ünlü Cilo Dağlarını dünyaya tanıtmaya çalışıyor.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Türkiye Dağcılık Federasyonunda kaya tırmanış eğitimi gören İsmet Ağacanoğlu, Hakkari'de dünyada eşi benzeri az bulunan dağların bulunduğunu ve dağ sporları açısından Hakkari dağlarının bir cennet olduğunu belirterek, dağ sporlarının gelişimi için kitap ve broşür bastırdıklarını söyledi.

Dağlarıyla bütün milletlerin ilgisini çeken Hakkari, son dönemlerde gelişen dağcılık sporuyla adını dünyaya duyurmaya çalışıyor. Türkiye Dağcılık Federasyonunda kaya tırmanışı dalında eğitim gören ve 7 yıldır Hakkari'nin dik kaya dağlarında tırmanış yapan İsmet Ağacanoğlu, dağcılık sporu açısından Hakkari Dağlarının bulunmaz bir nimet olduğunu anlattı.

Bu yıl 25 kadar dağ eğitimine yatkın gençle dağcılık eğitime başlayan Ağacanoğlu, Hakkari Dağlarının dünya dağcılık sporları için de büyük fırsat olduğunu ifade etti. Hakkari Dağlarının tanıtımı için kitap bastırdıklarını, dağlardan çektikleri tırmanış ve manzara fotoğraflarıyla en yakın zamanda bir sergi düzenleyeceklerini vurguladı. Bu şekilde bütün dünya dağcı sporoyla ilgilenenlerin iligisini buralara çekmeye çalışıyor. Dağcılar bütün dünya dağcılarını Hakkari'deki dağlarda tırmanmaya davet etti.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious