Hakkımı arıyorum sayın bakanım

Hakkımı arıyorum sayın bakanım.13943
  • Giriş : 10.12.2008 / 21:10:00

AK Parti'nin Kurban Bayramı bayramlaşması Kültür Park'ta yapıldı. Yoğun katılımın olduğu bayramlaşma törenine katılan Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faruk Çelik, gündemdeki konulara değindi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Yaşanan ekonomik krize de değinen Çelik, "Bu kriz bizim ürettiğimiz bir kriz değil. Bu krize farklı bakanlar var fakat dibini gören yok. Bu kriz nerede duracak gibi farklı değerlendirmeler var. Ezilen, sömürülen, horlanan insanlar ayağa kalkıp hak aramaya başladılar. Bunların hak arayışına son vermek için ortaya çıkan bir kriz mi? 'Bu süreçte iktidardan bir şey koparabilir miyiz ve siyasi rant elde edebilir miyiz' gibi bir politika yürüten zavallı siyasilere ve sivil toplum örgütlere sesleniyorum. Siz ne zaman Kapıkule'nin dışını göreceksiniz? Siz bu olanları karşısında yüzeysel bir siyasi bakış mı ortaya koyuyorsunuz? Yoksa Kapıkule dışında ne oluyor bunlara anlam veriyor musunuz? İkinci olarak, ne zaman bindiğiniz dalı kesmenin hepimize zarar vereceğini anlayacaksınız? Siz burada siyasi ranta dönük değerlendirmeler yaparsanız bindiğiniz dalı keseceksiniz farkında mısınız? Yalnız AK Partililer mi sorumlu davranacak? Bu ülkede sorumsuzluk sizin kaderiniz mi oldu? Makamınızda oturarak bahçeyi
keşfedemezsiniz. O zaman çıkacaksınız, oda dışında ne oluyor göreceksiniz. Bahçenin gülünü de dikenini de göreceksiniz. Ona göre bir politika ve siyaset üreteceksiniz. Deniz ne demek deniz? Sınır ötesinde bir ufuk demek. Adınızın Deniz olması bir şey ifade etmiyor. Adınız Deniz ise deniz gibi düşüneceksiniz. Ama göl gibi düşünüyorsanız hem adınızı hem partinizi kaybedersiniz. Yanlış adreslerde gezersiniz bugün gezdiğiniz gibi. Dünyaya bakın neler oluyor. Türkiye'de de bazı şeyler oluşuyor. Bunlara karşı bazı tedbirler aldık. 1990 yılında 3 milyon 400 bin zorunlu sigortalı vardı Türkiye'de. 2002 yılında 5 milyon 200 bin zorunlu sigortalı var. Yani 12 yılda 2 milyon sigortalı sayısında artış olmuş. 2003 yılında AK Parti iktidara geliyor. 2008'in Ekim ayı itibarıyla 9 milyon 100 bin zorunlu sigortalı var. Yani 12 yılda gelinen nokta 2 milyonluk artış, son 5 yılda ise 4 milyon artış oldu. Bunlar rastgele rakamlar değil. Bunlar Türkiye'nin kazandığı büyümenin ne kadar anlamlı ve önemli olduğunu gösteriyor" şeklinde konuştu.

Öte yandan, Bakan Çelik'in açıklamaları sırasında ise işten çıkarıldığını söyleyen Hasan Kahraman ise sandalye üzerine çıkarak problemini dile getirmeye çalıştı. Korumaların müdahale ettiği Kahraman işşizlik parasını alamadığını "Hakkımı arıyorum sayın bakan" diyerek söyledi. Bakan Çelik Kahraman'ı yanına çağırdı.

Konuşmasının ardından Kahraman'ın sorununu dinleyen Çelik, ''Biz bayramlaşmalardan sonra çekip giden siyasetçilerden değiliz. Sorunu olan yüzlerce kişiyle görüşüyoruz'' diyerek, Kahraman'ın sorunuyla ilgileneceği sözünü verdi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*