"Hakkımı helal etmiyorum"

  • Giriş : 20.05.2008 / 23:06:00
  • Güncelleme : 20.05.2008 / 23:38:53

Petlas'ın patronu Abdulkadir Özcan'ın cenazesinde ilginç bir olay yaşandı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Kızılcahamam'daki evinde geçirdiği kalp krizi sonucu dün vefat eden perakende lastik sektörünün tanınmış isimlerinden iş adamı Abdulkadir Özcan Ankara'da toprağa verildi.

Kocatepe Camiinde öğle namazının ardından kılınan cenaze namazına, Özcan'ın yakınları, Sanayi ve Ticaret Bakanı Zafer Çağlayan, Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek, Ankara Sanayi Odası Başkanı Nurettin Özdebir, Ankara Ticaret Odası Başkanı Sinan Aygün, Keçiören Belediye Başkanı Turgut Altınok, Yenimahalle Belediye Başkanı Ahmet Duyar ve Saadet Partisi Genel Başkanvekili Şevket Kazan katıldı.

Cenaze namazının ardından imamın, merhum için cemaatten “helallik” istemesi üzerine Said Açıkgöz isimli bir vatandaş hakkını helal etmeyeceğini söyledi. Bunun üzerine görevliler Açıkgöz'ü uzaklaştırmaya çalıştı. Açıkgöz, gazetecilerin sorusu üzerine 2003 yılında Özcan için iş yaptığını, ancak parasını alamadığını iddia ederek, bu nedenle hakkını helal etmediğini söyledi.
Özcan'ın cenazesi daha sonra Karşıyaka Mezarlığı'nda toprağa verildi.

ÖZCAN'IN ÖZGEÇMİŞİ

Özcan, 1942 yılında Kızılcahamam'da doğdu. Çocukluğundan itibaren lastik sektörünün içinde yer alan Özcan, 1970 yılında kurduğu şirketiyle yurt dışından birçok lastik markasının Türkiye distribütörlüğünü üstlendi.

Özcan, adını Petlas'ı satın alarak duyurmuştu.

Türkiye' de ilk ve tek askeri uçak lastiği üretebilen lastik fabrikası konumunda olan PETLAS, her türlü kara taşıtı için üretim yapabilen bir sanayi devi konumunda bulunuyor.

2.000.000 m2 lik alan üzerinde, 200.000 m2 lik kapalı alana sahip olan fabrikada, binek araçlarından yol dışı hizmet araçlarına kadar değişik amaçlı araçlar için lastik üretiliyor. Petlas, başta Avrupa ülkeleri olmak üzere 50'nin üzerinde ülkede satılıyor.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious