Hala 'türban' protestosu yapılıyor!

  • Giriş : 19.05.2006 / 00:00:00

Vekil eşinin 'türbanı'na tepki gösteren albay, törenden ayrıldı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Burdur İl Jandarma Komutanı ve Garnizon Komutanı Jandarma Kıdemli Albay Aydın Bacık, 19 Mayıs Atatürk'ü Anma ve Gençlik ve Spor Bayramı töreninin başlamasından kısa süre sonra Milletvekili Bayram Özçelik'in eşinin "türbanlı" olarak şeref tribününde yer almasına tepki göstererek törenden ayrıldı.
Burdur Valisi Can Direkçi, Albay Bacık'ın, AK Parti Milletvekili Bayram Özçelik'in eşinin "türbanlı" olarak protokolde bulunmasına tepki gösterdiği için törenden ayrıldığını doğruladı.

Bütün yurtta olduğu gibi 19 Mayıs Atatürk'ü Anma ve Gençlik ve Spor Bayramı, Burdur'da da gerçekleştirilen törenlerle kutlandı. Cumhuriyet Alanındaki Atatürk Anıtına çelenklerin konulmasıyla başlayan kutlama törenlerine Atatürk Stadı'nda devam edildi. Burada ilk olarak Vali Can Direkçi, Garnizon Komutanı Jandarma Kıdemli Albay Aydın Bacık ve Burdur Belediye Başkanı Sebahattin Akkaya, törene katılan vatandaşların bayramını kutladı. Ardından daha önce gerçekleştirilen farklı spor müsabakalarında dereceye giren öğrencilere madalyaları verildi. Ardından Vali Direkçi, Garnizon Komutanı Bacık ve Akkaya ile birlikte protokol üyeleri şeref tribünündeki yerlerini aldı.

Törene AK Parti Burdur Milletvekili Bayram Özçelik de eşiyle birlikte katıldı. Özçelik'in başörtülü eşi Melike Özçelik de şeref tribünündeki yerini aldı. Protokolde başörtüsü takan tek isim Melike Özçelik değildi. Şeref tribününde birkaç bayanın daha başörtüsüyle bulunduğu görüldü. Başörtülü bayanları fark eden Garnizon Komutanı Bacık, Vali Can Direkçi ve diğer ilgililerle kısa bir konuşma yaptı. Sinirli olduğu gözlenen Bacık, konuşmanın ardından geçit törenini izlemeden tören alanından ayrıldı. Bacık'ın Atatürk Stadı'ndan ayrılmasından sonra törenlere kaldı yerden devam edildi.

Burdur Valisi Can Direkçi, Cihan Haber Ajansı'na yaptığı açıklamada, Garnizon Komutanı Bacık'ın, Milletvekili Bayram Özçelik'in eşi Melike Özçelik'in "türbanlı" olarak şeref tribününde yer almasına tepki olarak törenden ayrıldığını aktardı.

Vali Direkçi, ''Garnizon Komutanımız, hem Milletvekilimiz Özçelik'in eşinin hem de şeref tribününün yapımına katkıda bulunan bir iş adamının eşinin orada türbanlı olarak bulunmasına tepki göstermek amacıyla, 58. Piyade Eğitim Alay Komutanı Tank Kurmay Albay Mustafa Bingül ve eşiyle birlikte tribünü terk etti. Kendisi bana da, tepki için öyle yaptığını söyledi.'' şeklinde konuştu.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious