Hala yoğun bakımda olan Barış'ın acılı babası konuştu

Hala yoğun bakımda olan Barış'ın acılı babası konuştu.10243
  • Giriş : 04.07.2007 / 09:14:00
  • Güncelleme : 04.07.2007 / 09:46:15

Akarsu, ''Ülkemde trafik kazalarından, cinayetlerden ve terörden kimsenin canı yanmasın'' dedi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Geçen Cuma günü geçirdiği Trafik Kazası sonucu ağır yaralanan ve 4 gündür Bodrum'da özel bir hastanenin yoğun bakım ünitesinde tedavi edilen sanatçı Barış Akarsu'nun babası Selahattin Akarsu, oğlunun tedavi gördüğü hastane önünde gazetecilerle konuştu.

Oğlunun ismini 1979 yılında ''Barış'' koyduğunu ifade eden Akarsu, ''Ben, tüm dünyada ve ülkemizde barış olsun diye oğlumun ismini Barış koydum. Lütfen Barış'a sahip çıkın'' dedi.

Oldukça bitkin ve yorgun gözüken baba Akarsu, basın mensuplarından olumsuz haber yapmamalarını isteyerek, ''Siz de onu çok seviyorsunuz, Barış'ı sevmeyen basın mensubu olamaz. Onu beraber çağıralım. Sakın ha onun sevenlerini umutsuzluğa sevkedecek haberler yapmayın. İnadına, inadına, inadına olumlu haberler yapın'' diye konuştu.

-''BARIŞA, KARDEŞLİĞE SAHİP ÇIKIN''-

Barış Akarsu'nun tüm ülke tarafından sevildiğini belirten Akarsu, ''Tüm ülke onu sevdi. Lütfen ona sahip çıkın. Onun milyonlarca sevgilisi var. Barış'a sahip çıkın. Oğlumun ve tüm Türkiye'nin ihtiyacı barış'' diyerek bağırdı.

Türkiye'de yaşanan trafik kazalarına isyan eden baba Akarsu, şöyle konuştu:

''Benim ülkemde trafik kazalarından, cinayetlerden ve terörden hiç kimsenin canı yanmasın. Ana yürekleri yanmasın istiyorum. Türkiyem benim güzel ülkem. Bu ülkede trafik kazalarında binlerce insan ölüyor. İlk kez Bodrum'a geldim, yollara baktım, yollar karanlık. Bir kişi daha o kavşakta ölürse bunun hesabını soracağım, beni yalnız bırakmayın.''

Gözyaşlarına hakim olamayan acılı baba, yakınları tarafından hastanenin içine götürüldü.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious