Halaycı vekilin bahanesi buymuş

Halaycı vekilin bahanesi buymuş.14120
  • Giriş : 08.10.2008 / 17:27:00

Aktütün saldırısına rağmen, oğlunun sünnet düğününde halay çeken ve bu yüzden tepki toplayan AK Parti'li Hasan Kara'nın savunması komik.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Aktütün Karakolu'na düzenlenen saldırıda 17 asker şehit olurken, AK Parti Kilis Milletvekili oğlunun sünnet düğünü iptal etmedi ve halay çekti. Bu görüntüleri büyük tepki toplayan Kara, kendini savunurken, halayı asker için çektim mazeretinin arkasına sığındı.

Başbakan Erdoğan'ın da tepkisini çekitiği söylenen Kara, şöyle konuştu: “Orada askere gidecek olan bir grup vardı. Onlar halay çekti. Bizim oralarda askere gitmeden önce halay çekilir. O halayı çekenler de askere gidecek bir gruptu. Ayrıca o halayın saldırıyı protesto eden bir yanı da vardı. Halay çekenler 'Askere gidelim, PKK ile çatışalım' diye sloganlar da attılar. Ben ise mevlithanları çağırtıp şehitlerimiz için mevlüt okuttum”

Sünneti iptal etmeyi düşündüklerinş yalnız davetyeleri 3 ay önce dağıttıkları için geri adım atamadıklarını söyleyen Kara şöyle devam etti: “Ancak, daveti 3 ay önceden tüm davetlilere ulaştırmıştık. Ayrıca, Ulaştırma Bakanımız da sünnet düğünümüzün yapılacağı Kilis'in merkeze bağlı Yavuzlu Beldesi'ne gelmişlerdi. Onun için erteleyemedik” dedi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*