Halı sahada bir ölüm daha!

  • Giriş : 11.08.2006 / 00:00:00

Kahramanmaraşlı iş adamı Alaeddin Sezal da top oynarken kalp krizine yenik düştü.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Elazığspor'lu Gökmen'in idman sırasında kalp krizi geçirerek hayata veda etmesinden bir gün sonra iş adamı Alaeddin Sezal da, Kahramanmaraş'ta halı sahada maç yaparken aynı sebeple vefat etti.

Kahramanmaraş'ın ilk ve tek hayvanat bahçesi Sezal City'nin sahibi iş adamı Alaeddin Sezal geçirdiği kalp krizi nedeniyle vefat etti. Kendisine ait halı sahada top oynarken fenalaşarak yere yığılan Sezal, sahaya gelen acil servis ekibinin müdahalelerine kalmadan hayata gözlerini yumdu.

Kayseri karayolu üzerindeki Üngüt bölgesinde yer alan petrol istasyonunun bitişiğine; içerisinde özel hayvanat bahçesi, lokanta ve spor tesisleri bulunan yaklaşık 20 bin metrekare alana sahip Sezal City'yi kurarak şehrin tanıtımına büyük katkılarda bulunan petrolcü-iş adamı Alaeddin Sezal'ın ölümü büyük üzüntüye neden oldu.

Sezal'in yıllar önce petrolcü olan babasının işyerinde kafes içerisinde beslediği bir iki hayvanla başlayan hayvanseverliği zamanla onu büyük bir hayvanat bahçesi sahibi yaptı. Büyük zorluklarla belli bir seviyeye getirdiği hayvanat bahçesinde çeşitliliği arttırma adına çok ciddi zorluklar yaşayan Sezal, diğer işlerinden elde ettiği gelirinin büyük bir kısmını da buraya harcıyordu.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious