Halikopter yangını, 'balıklı suyla' söndürdü

Halikopter yangını, 'balıklı suyla' söndürdü.5165
  • Giriş : 20.06.2007 / 13:54:00

Muğla'nın Milas İlçesi'ne bağlı Koru Köyü yakınındaki tarım arazisinde dün öğle saatlerinde çıkan yangına müdahale eden helikopterin, gölet yerine, yanlışlıkla balık havuzundan iki kez su aldığı ortaya çıktı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Balık havuzunun sahibi Mehmet Kara, Milas Kaymakamı Bahattin Atçı'dan zararının karşılanmasını istedi. Milas Orman İşletme Müdürü Ayhan Bayrak'ın da zararın karşılanacağı sözünü verdiği belirtildi.

Koru Köyü yakınındaki tarım arazisinde çıkan yangına müdahale eden halikopter, Baharlı Köyü'nde balık üretimi yapan Mehmet Kara’ya ait içinde yaklaşık 40 bin balığın bulunduğu toprak havuzdan iki defa su aldı. Yangın helikopteri alevlerin üzerine suyla birlikte havuzdan aldığı balıkları da boşalttı. Helikopter 3'üncü defa su almaya geldiğinde havuzun yanında bekleyen balık üreticisinin babası Eyüp Kara’nın uyarısı doğrultusunda su almadan bölgeden ayrıldı.

Balık havuzunun sahibi Mehmet Kara, Milas İlçe Tarım Müdürlüğü'nden gelen bir ekibin tuttuğu raporla, zararının karşılanması için ilk önce Milas Kaymakamı M. Bahattin Atçı, daha sonra da Milas Orman İşletme Müdürü Ayhan Bayrak'la görüştü. Mehmet Kara, “Levlek, çipura yetiştirdiğimiz havuzdaki balıklarımız zarar gördü. Zararımızın giderilmesini istiyoruz” dedi.

Milas Kaymakamı Bahattin Atçı, ilk kez böyle bir durumla karşılaştıklarını zararın tespitinden sonra karşılanacağını bildirdi. Milas Orman İşletme Müdürü Ayhan Bayrak da zararının karşılanacağı sözü verdi. Yanan bölgeye su ile birlikte bırakılan balıkları ise yangının söndürülmesinden sonra, bölgede göçebe olarak yaşayanların toplayarak yediği de iddia edildi. Ancak ne kadar balığın telef olduğu henüz belirlenemedi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious