Halil Akkaş, Pekin'de madalya bekliyor

Halil Akkaş, Pekin'de madalya bekliyor.12035
  • Giriş : 30.04.2008 / 11:35:00

Milli atlet Halil Akkaş, yaklaşık 2.5 ay süren sakatlığının geçtiğini ve Pekin Olimpiyat Oyunları'ndan madalyayla dönmek istediğini söyledi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Erkeklerde bir dünya şampiyonasında final koşan ilk Türk atlet unvanına sahip Halil Akkaş, belindeki spazm nedeniyle Şubat ayından bu yana tedavi gördüğünü ve artık sorununun tamamen geçtiğini söyledi.

Antrenmanlara yeni başladığını belirten Halil, "şimdi gayet iyi bir şekilde hazırlanıyorum. Sakatlığım geçti ama psikolojik olarak etkilendim. Pekin Olimpiyat Oyunları'na kadar önümde dört ay gibi uzun bir süre var. Haziran ayında İstanbul'da yapılacak Avrupa Kupası'nda koşacağım. Bu benim için iyi bir hazırlık olacak. Çalışıp, bir an önce açıklarımı gidermek ve Pekin'e hazır bir şekilde gitmek istiyorum" dedi.

Halil Akkaş, Olimpiyat Oyunları'nın bir sporcu için en büyük hedef olduğunu vurgulayarak, "olimpiyatlarda yapabildiğimin en iyisini yapıp, son üç büyük organizasyonda kıl payı kaçırdığım madalyaların telafisini Pekin'de yapmak istiyorum" dedi.

Pekin'de Türkiye'yi en iyi şekilde temsil edeceğini ifade eden Halil, "ülkeme olimpiyatta madalya kazandırmak istiyorum. Umarım geçen yılki ve ondan önce koştuğum yarışlar bunun bir göstergesi olur" şeklinde konuştu.

24 yaşındaki Halil Akkaş'ın geçtiğimiz üç yılda Dünya Salon Şampiyonası, Avrupa Salon Şampionası ve Avrupa Şampiyonası'nda 3 bin metrede toplam üç dördüncülüğü bulunuyor.

Fenerbahçe Kulübü ve Gençlik ve Spor Genel Müdürlüğü'nün (GSGM) olimpiyatta koşması için gereken imkanları sağladığını ifade eden Halil şöyle devam etti:

"Kulübüm ve GSGM, olimpiyatlar için ne gerekiyorsa, her türlü imkanı sağlıyor. Biz sporculara da orada çıkıp ülkemizi, kulübümüzü en iyi şekilde temsil etmek kalıyor. Biz orada podyuma çıkan birer mankeniz.

"Arkamızda bizlere destek veren başta kulübüm Fenerbahçe, başkanımız Aziz Yıldırım, yönetim kurulumuz, bakanımız, genel müdürümüz herkes artık olimpiyatlar için kilitlenmiş durumda. Başkanımız Aziz Yıldırım her zaman arayıp, soruyor. Koşmamız için ne gerekiyorsa yapıyor."

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious