Halil millî formayı giyebilecek mi?

Halil millî formayı giyebilecek mi?.8157
  • Giriş : 14.10.2008 / 10:47:00

Halil Altıntop, sakatlıkların ardından nihayet onbirdeki yerini alacak.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Nihat, Tuncay, Gökhan Ünal kadroda yoktu. Fatih ve Sinan, teknik heyetin gündeminde değildi. Batuhan da sakatlanınca Halil´e Estonya karşısında forma şansı doğdu.

EURO 2008'e alınmadı!

2010 Dünya Kupası Elemeleri'nde Bosna maçında oyuna sonradan giren Halil Altıntop, kadroya alınmayanlar ve sakatlıkların ardından nihayet onbirdeki yerini alacak. EURO 2008'de Fatih Terim'in finallere giden kadroya almaması sonrası kampı ağlayarak terkeden Halil, bu kez Terim'in Estonya karşısındaki en büyük gol silahlarından biri olacak. 2-1 kazanılan Bosna mücadelesinde teknik heyet, Mevlüt'ün yanında Batuhan'a şans tanımıştı. Batuhan sakatlanınca ise Terim'in elindeki tek alternatif Halil oldu.

Mevlüt'ün partneri

Şu anki milli takımda 6 golle en çok gol atan oyuncu olma özelliğini elinde bulunduran yıldız futbolcu, önündeki engelleri tek tek aşarak onbire girmeyi başardı. Ay-Yıldızlılar'ın önemli isimlerinden Nihat, Tuncay ve Gökhan Ünal sakatlıkları nedeniyle kadroda yoktu. Rusya'da Fatih Tekke ve Bochum'da da Sinan Kaloğlu'nun son haftalardaki yükselen grafikleri ise onların Milli Takım'a seçilmesini sağlayamadı. Son olarak da Batuhan kadrodan çıkarılınca, Mevlüt'ün partneri olarak Halil ön plana çıkmayı başardı.

Halil Altıntop'un A Milli kariyeri

Maç 24
Dakika 992
Attığı gol 6
Sarı kart -
Kırmızı kart -

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*