Halil Mutlu'luğu yöneticilikte arayacak

Halil Mutlu'luğu yöneticilikte arayacak.9998
  • Giriş : 01.07.2009 / 10:58:00

Türk halterinin önde gelen isimlerinden biri olan ve aktif spor yaşantısına son veren Halil Mutlu, yönetici olmayı planlıyor.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Dünya ve olimpiyat şampiyonu Halil Mutlu, AA muhabirine yaptığı açıklamada, aktif spor yaşantısına son verdikten sonra sosyal aktivitelere daha fazla ağırlık vermeye başladığını, okulların, üniversitelerin ve derneklerin düzenlediği etkinliklere katılarak bilgi ve tecrübelerini paylaştığını söyledi.

Bir süre dinlenmek, kendisine zaman ayırmak istediğini dile getiren Mutlu, ''Bu süreçte halterle ilgilenmeyi düşünmüyorum. Kendime, yakınlarıma zaman ayırmak istiyorum. Panellere, söyleşilere katılıyorum'' dedi.

Şampiyon halterci, Gazi Üniversitesi Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu mezunu olduğunu anımsatarak, öğretim görevlisi olması yönünde teklifler aldığını, yöneticilikle ilgili de bazı teklifler olduğunu vurguladı.

Hedefinin sadece haltere değil, Türk sporuna hizmet etmek olduğunu vurgulayan Halil Mutlu, bunun için antrenörlük yerine yöneticilik yapmayı düşündüğünü dile getirerek, ''Türk sporunda ve halterinde çok ciddi yönetici sıkıntısı var. Yöneticilikle ilgili gerekli bilgi birikimine ve tecrübeye sahip olduğumu düşünüyorum'' diye konuştu.

-''ALTYAPIYA ÖNEM VERİLMELİ''-

Mutlu, Türk sporunun gelişimi için altyapıya büyük önem verilmesi gerektiğini belirtti.

Türk sporunun en önemli sorunlarını ''Bir veya birkaç sporcuya bağlı kalmak'' olarak gördüğünü vurgulayan Mutlu, şunları söyledi:

''Benden önce Naim Süleymanoğlu vardı. Sonra ben önemli başarılar kazandım. O dönemde bize çok önem verildi. O dönem için belki bu gerekliydi. Bana göre enerjimizi bir Halil Mutlu yetiştirmek yerine 20 sporcuya harcasak, Türk sporu ve halteri daha başarılı olur. Daha fazla sporcuya yapılacak yatırım, uzun vadede o spor branşında önemli başarıların yakalanmasını sağlar.''

-''BEN TÜRKİYE'DE YETİŞTİM''

Halil Mutlu, kendisinin de Naim Süleymanoğlu gibi Bulgaristan'da doğduğunu, haltere bu ülkede başladığını, ancak asıl gelişimini Türkiye'de sağladığını bildirdi.

Türkiye'ye anne-babası ve ailesini geride bırakarak göç ettiğini ifade eden Mutlu, şunları kaydetti:

''Başarılı olmaktan başka çarem yoktu. Çok çalıştım ve başarılı oldum. Naim Süleymanoğlu, Türk halterinin çıtasını çok ciddi derecede yükseltti. Ancak ben de Türkiye'de de başarılı sporcuların, haltercilerin yetişebileceğini gösterdim. Başarılı olduktan sonra da en büyük ödülümü ailemin Türkiye'ye getirilmesiyle aldım.''

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*