Halil Ürün'ün eşini dövmesine tepkiler devam ediyor

  • Giriş : 16.05.2006 / 00:00:00

DYP, AK Partili milletvekili Halil Ürün'ün eşini dövmesinin kabul edilemez olduğunu söyledi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Doğru Yol Partisi (DYP) Kadın Kolları ve Aileden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Prof. Dr. Timur Gürgan, milletvekili Halil Ürün'ün eşi Esma Ürün'ü dövmesinin kabul edilemez olduğunu ve bu tür bir davranışın geçiştirilmesinin herkesi derinden üzdüğünü belirtti.
DYP Kadın Kolları ve Aileden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Gürgan, yaptığı yazılı açıklamada, "Mersin'de kendisine çaresizliğini anlatmaya çalışan çiftçinin değerli annesine Sayın Başbakan tarafından sarf edilen sözlerden dolayı hala özür dilenmemişken, Konya'da bir bayan medya mensubuna yapılanlar, Karadeniz'de bir bakanın eşinin fotoğrafları hala akıllardayken, yine bir milletvekilinin çocuklarının anasına karşı uyguladığı şiddetin, kabul edilemez davranışın geçiştirilmesi ve olağan gösterilmesi anneler gününde partimiz mensuplarını ve milletimizi derinden üzmektedir. Kendilerine umut bağlayarak, söylediklerine inanarak iktidara gelmelerinde önemli katkı sağlayan kadınlara, onların ekonomik, sosyal, politik, kültürel haklarına ve isteklerine iktidarları döneminde kulaklarını tıkayan ve hiçbir katkıda bulunmayan AKP iktidarı aksine sorunlarına yeni sorunlar eklemektedir. Diğer taraftan da onları hala kullanmak istemektedir." dedi.

AK Parti'yi kendi siyasi çıkarları için kadınları kullanmaya devam etmekle suçlayan Gürgan, şu ifadelere yer verdi: "Bu zihniyetin ülkemizin istenen çağdaşlık düzeyine ulaşması ve kadının toplumda hak ettiği yeri alması için önemli bir engel olduğu açıktır. Türk kadını AKP iktidarı tarafından kendisine çizilen bu yazgıyı kabul edemez. Çağdaş, demokratik, çalışkan, onurlu, inançlı, fedakâr Türk kadının, Türk annesinin bu zihniyete gereken cevabı bizzat vereceğine inancımız tamdır."

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious