Halk bunlara inanmıyor artık Türkiye 'oyunu' gördü

Halk bunlara inanmıyor artık Türkiye 'oyunu' gördü.12198
  • Giriş : 09.09.2007 / 08:40:00
  • Güncelleme : 23.09.2016 / 08:34:40

Son günlerde bazı ilginç tartışmalar kamuoyu gündemine sokulmaya çalışılıyor.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:


Son günlerde bazı ilginç tartışmalar kamuoyu gündemine sokulmaya çalışılıyor. Demokratik kazanımları güçlenen Türkiye'de barış ve huzur ortamına hizmet etmeyen bu polemikler eski bir oyunun bölümlerini andırıyor.

'Otobüste namaz molası', 'cami önünde fotoğraf' gibi ülkedeki huzur ortamını yıpratmaya çalışan bu tür polemiklere halk itibar etmiyor.

Türkiye yaşadığı sıkıntılı günleri yavaş yavaş geride bırakıp normalleşme sürecine girmişken kamuoyu yeni polemiklerle meşgul edilmeye çalışılıyor.

Demokrasisi güçlenen, dünyayla irtibatı daha sağlam hale gelen, yurtdışında büyük takdir gören Türkiye, içerden olduğu kadar dışardan da, sorunlarını çözen, istikrarlı bir ülke tablosu çiziyor.

Ancak son günlerde sanki bu ülkede bugüne kadar hiç yokmuş da yeni ortaya çıkmış gibi gösterilmeye çalışılan bazı konuların polemik malzemesi haline getirilmek istendiği dikkat çekiyor. ESS

Otobüste namaz molası, köşkte seccade, resepsiyonda alkol servisi yapılıp yapılmadığı gibi tartışmalarla kimi vatandaşların yaşanan süreçteki tedirginliğini körükleyici, toplumun büyük bir kesiminin de hassasiyetlerini provoke etmeye yönelik bir hava oluşturulmaya çalışılıyor.

Eski bir oyunun bölümlerini andıran bu tür haberler ve zorlama gündemler vatandaşlar tarafından kabul görmüyor. Türkiye'nin kazanımlarını çok iyi bilen, ülkedeki barış ve huzur ortamından geriye dönüş istemeyen halk özellikle son günlerde ortaya çıkarılan tartışmaları anlamlı buluyor.

Son günlerde peşpeşe ortaya sürülen ve tamamı dayandırıldığı kaynaklar tarafından yalanlanan haberlere toplum prim vermiyor. Çünkü bu ülkeyi seven hiçkimse Türkiye'nin her alandaki kazanımlarını ve çağdaş muasır medeniyet çizgisinde yakaladığı yerini kaybetmesini istemiyor.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious