Halk eğitim kursları ilgi görüyor

  • Giriş : 14.11.2006 / 00:00:00

Mersin'in Mut ilçesinde Halk Eğitim Merkezi'nce açılan kurslar büyük ilgi görüyor. .

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Halk Eğitim Merkezi Müdürü Celalettin Cengiz, şu ana kadar 600 kişinin müracaat ettiğini, amaçlarının mesleki eğitimi geliştirmek, hiçbir vasfı olmayan insanları piyasanın ihtiyaç duyduğu alanlarda yetiştirmek olduğunu ifade etti. Cengiz, bilgisayar, bilgisayar işletmenliği, web ve grafik tasarımı, tezgahtarlık, garson yetiştirme, kalorifer ateşçiliği, sigortacılık, emlak danışmanlığı, halıcılık, makine-nakış, trikotaj, zirai sulamacılık, avcılık eğitimi, süt ve sığır besiciliği, arıcılık, şoför eğitimi, akaryakıt satış elemanı, OKS ve ÖSS, satranç, halk oyunları, İngilizce, Fransızca ve Almanca, matematik, edebiyat, konuşma ve diksiyon, hızlı okuma teknikleri, gitar-bağlama, 0-6 yaş anne ve çocuk eğitimi, cilt bakımı ve makyaj, takı tasarımı, resim ve yağlıboya, ağaç oymacılığı, ahşap boyama ve photoshop gibi birçok dalda kurs düzenlediklerini kaydetti.

Cengiz, "Bu kurslara katılmak isteyenler Halk Eğitim Merkezi'ne gelerek hangi daldaki kursa katılacaksa tercihini yapıyor. Etkinlikler için gerekli sayı tamamlandığında eğitimlere başlıyoruz." dedi.

Ayrıca ilçe merkezi ve köylerde alan taraması yaptıklarını dile getiren Cengiz, okuma yazma bilmeyenler için de kurs düzenlediklerini sözlerine ekledi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious