Halk Ekmek'te ince ayar

Halk Ekmek'te ince ayar.12437
  • Giriş : 24.01.2008 / 18:13:00

Antalya Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı ve EKDAĞ Yönetim Kurulu Başkanı Süreyya Köleoğlu, bugüne kadar 25 YKr'ye satılan 200 gram halk ekmeğin 150 gram olarak 20 YKr'ye satılacağını açıkladı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı ve EKDAĞ Yönetim Kurulu Başkanı Süreyya Köleoğlu ve Büyükşehir Belediyesi Halk Ekmek Fabrikası İşletme Müdürü Recai Saylık birlikte basın toplantısı düzenledi. Süreyya Köleoğlu, son teknolojiyle üretilen halk ekmeğin son derece hijyenik bir ortamda, el değmeden üretildiğini kaydetti.

Halk ekmek 200 gramdan 150 grama düşürülerek, fiyatında da 5 YKr indirim yaptıklarını belirten Köleoğlu, şunları söyledi:

''Halk ekmek bugüne kadar 200 gram halk ekmeği 25 kuruştan satarak, Antalya halkına çok ekonomik koşullarda ürün sundu. Ancak vatandaş sadece etikete baktığı için bu ekonomik boyutu anlayamadı. Oysa piyasadaki diğer ekmekler 150 gram olmalarına rağmen halk ekmekle aynı fiyata satılmaktadır. Bu durumda gramajda piyasa koşullarına uymak için halk ekmek de 150 grama indirilmekte, ancak aynı zamanda fiyatını da 20 YKr'ye düşürmektedir. Amacımız, dar gelirlinin temel gıda maddesi olan ekmeği, hem kaliteli hem de en ekonomik koşullarda Antalya halkına sunmaktır.''

Halk Ekmek Fabrikası İşletme Müdürü Sayın Recai Saylık da tarife değişikliği yapılmasının nedeni olarak Antalya piyasasının 150 gram ekmeğe alışkın olmasını gösterdi.

Yeni düzenlemeye göre daha önce kilogramı 1,25 YTL olan halk ekmeğin fiyatı, yüzde 6,4 oranında artışla 1,33 YTL'ye yükselmiş oldu.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious