Halk Mevlana Müzesi'ne sığmadı

Halk Mevlana Müzesi'ne sığmadı .11282
  • Giriş : 20.03.2008 / 08:47:00

Mevlit Kandili nedeniyle vatandaşlar, Konya'da Mevlana Müzesi'ne akın etti. Girişlerin ücretsiz olduğu Mevlana Müzesi'nde yoğun kalabalık nedeniyle zaman zaman izdiham yaşandı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Hz. Muhammed'in doğum günü olan Mevlit Kandili nedeniyle Konya'da bütün camiler dolup taşarken, kutsal akşamlarda girişlerin ücretsiz olduğu Mevlana Müzesi'nde izdiham yaşandı. Konya'daki merkez camilerde yatsı namazı sonrası mevlit okutulurken, vatandaşlara şeker ve çikolata ikram edildi.

Yaşlı, genç ve çocuklardan oluşan binlerce vatandaş Mevlana Müzesi kapısında uzun süre içeri girmek için bekledi. İzdiham yaşanmaması için ziyaretçileri grup grup içeri alan yetkililer, yoğun güvenlik önlemleri aldı. Alınan güvenlik önlemlerine rağmen müze kapısında bekleyen vatandaşlar içeri girmek için acele edince ön taraftaki çocuklar ezilme tehlikesi geçirdi.

Müzeyi kandil nedeniyle yaklaşık 20 bin kişi ziyaret etti. Bazı vatandaşlar müzede dua ettikten sonra hemen yandaki Selimiye camisinin bahçesinde oturarak vakit geçirdi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious