Halk şehitliklere akın etti

  • Giriş : 18.03.2007 / 00:00:00

18 Mart Şehitler Günü ve Çanakkale Zaferi'nin 92. yıl dönümünü etkinlikleri kapsamında, Samsun'da şehitlikler ziyaret edilerek dualar okundu.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Samsun'da düzenlenen anma töreninde, şehit mezarlarını karanfil ve bayraklarla süsleyen anneler, bu günlerde yaşanan olumsuz olayların sona ermesini ve kendilerinin yaşadığı acıları başka anaların da yaşamaması için ağlayarak, dua ettiler.

Kıranköy Mezarlığı'nda bulunan şehitlik anıtı önünde sabah başlayan törenin ardından, Asri mezarlığı şehitlik kabristanlığı ziyaret edildi. Kabristanlıkları tek tek ziyaret ederek, şehit yakınlarına karanfil verip acılarını paylaşan Samsun Valisi Hasan Basri Güzeloğlu, Emniyet Müdürü Mustafa İlhan ve protokol üyeleri, şehit yakınlarıyla yakından ilgilenerek, her zaman yanlarında olduklarını söylediler. Sabahın erken saatlerinde gelerek kabristanlıkları çiçeklerle donatan şehit aileleri, Kur-an'i Kerim okuyarak, dua ettiler.

Şehitlik ziyaretine, Samsun Valisi Hasan Basri Güzeloğlu, AK Parti Samsun milletvekilleri Mehmet Kurt, Musa Uzunkaya, Ahmet Yeni, Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, Garnizon Komutanı Naci Beştepe, Samsun Emniyet Müdürü Mustafa İlhan, Milli Eğitim Müdürü Nevzat İspirli, belediye başkanları, sivil toplum örgütleri başkanları ile çok sayıda vatandaş katıldı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious