Halk teröre prim vermiyor

  • Giriş : 23.08.2006 / 00:00:00

Ağrı'da incelemelerde bulunan Ulaştırma Bakanı Binali Yıldırım, halkın atık teröre prim vermediğini söyledi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Bakan Yıldırım, partisinin görevden aldığı il başkanını evinde ziyaret ederek gönül aldı.
Bir dizi gezi ve incelemede bulunmak üzere memleketi Erzincan'dan helikopterle Ağrı'ya geçen Ulaştırma Bakanı Binali Yıldırım, Ağrı Valisi Halil İbrahim Akpınar, AK Parti Ağrı Milletvekili Halil Özyolcu, İl Jandarma Komutanı Albay Ünal Ayvazoğlu, Emniyet Müdürü Sabri Durmuşlar, Belediye Başkanı Ekrem Aktaş ve bir grup partili tarafından karşılandı.

Ağrı Valiliğini ziyaret ederek ildeki çalışmalar hakkında Vali Halil İbrahim Akpınar' dan bilgi alan Bakan Yıldırım, son dönemlerde artan terör olayları ile ilgili açıklamada bulundu. Günlerdir doğu illerini dolaştığını belirten Bakan Yıldırım. "Kaç gündür doğu ilerinde gezilerdeyim. Gördüğüm kadarıyla halk artık teröre hiç bir şekilde prim vermiyor. Bölge halkı artık teröre prim vermiyor. İnşallah teröristler artık yaptıklarının altında kalacaklar. Ondan hiç şüphemiz yok. Ülke olarak birlik ve beraberlik içinde bir çok sorunu çözeceğiz" dedi.

GÖREVDEN ALINAN BAŞKANA ŞAŞIRTAN ZİYARET

Valilikteki ziyaretinin ardından Ağrı Belediyesi'ne geçerek Belediye Başkanı Ekrem Aktaş'la görüşen Bakan Binali Yıldırım, daha sonra bir hafta önce görevden alınan Ağrı AKP il eski başkanı Kemal Yıldırım'ın evine sürpriz bir ziyarette bulundu. Bakan yıldırım, 16 Temmuz tarihinde Başbakan Erdoğan'ın da katıldığı il kongresinde başkanlığa seçilen ancak göreve geldikten 29 gün sonra parti defterini iyi tutamadığı gerekçesiyle AKP MKYK tarafından yönetimi ile birlikte fes edilen Kemal Yıldırım' ın Kurtuluş Mahallesi'ndeki evini ziyaret etti. Bakan Yıldırım'ı kapıda karşılaşan Kemal Yıldırım, gazetecilerin önünde Bakan'a 'Ben büyük bir haksızlığa uğradım. Şu ana kadar benim AKP'ye hiç bir zararım olmadı. Ben büyük bir haksızlığa uğradım" dedi. Bunun üzerine Bakan Yıldırım, gazetecilerin önünde bu konuyu konuşmak istemeyerek, 'bunları içeride konuşuruz' dedi.

"GENEL MERKEZ İSTEDİĞİ ŞEKİLDE YAPTI"

Evde özel bir görüşme yapan Bakan Yıldırım, ziyaret çıkışı gazetecilerin ziyaretle ilgili soruları üzerine, "Yapılan seçimde Kemal Yıldırım başkan seçilmişti. Ama AKP genel merkezi bu seçimi kabul görmedi ve Hasan Arslan' ı atadı. Bunu genel merkez istediği şekilde yaptı. Bu süreç içerisinde bazı yanlış anlaşılmalar vardı. Bizde Kemal Yıldırım beyi ziyaret ederek yanlış anlaşılmaları anlattık. Şimdi hep birlikte hizmet etmemiz gerekiyor. Yanlış anlaşılmalara gidermek için ziyaret ettim" dedi.

Bakan yıldırım yanlış anlaşılmaların ne olduğu yönündeki soruyu ise cevapsız bıraktı. Bakanla özel görüşen Kemal Yıldırım ise "Sayın bakanıma haksız şekilde görevden alındığımı söyledim. Görevden alınmamda en büyük faktör olan Ağrı milletvekillerini bakana şikayet ettim" dedi.

Bakan Yıldırım daha sonra AKP Ağrı İl teşkilatını ziyaret ederek, Genel Merkez tarafından seçilen Hasan Arslan' a yeni görevinde başarı dileklerini iletti. Bakan Yıldırım daha sonra öğle yemegi için Polis Evine gitti. Bakan Yıldırım yemekten sonra Ağrı Da bulunan sivil toplum örğütleri ile görüşecek. Daha sonra geçen gün batlayan Doğal Gaz boru hattında incelemelerde bulunacak.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious