Halkbank'ın satışında metod değişikliği sinyali

  • Giriş : 06.02.2007 / 00:00:00

Başbakan Erdoğan’ın “Halkbank’ı hisse satışı yaparak Akbank modeli ile satabiliriz” açıklamasının ardından dün de Ali Babacan’dan Halk Bankası’nın satış metodunda değişiklik sinyali geldi

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Babacan, Halkbank’ın yüzde 99.9’nın blok satışı konusundaki soruları yanıtsız bıraktı ve “Metot ve takvim üzerinde uluslararası koşulları da göz önünde bulundurarak karar verilecek” dedi. Halkbank özelleştirmesi konusunda hukuki gelişmeler olduğunu anımsatan Babacan, “Yasal düzenlemelere gitmemiz gerekiyordu. Bugün içinde bulunduğumuz şartları göz önünde bulundurarak Halkbank özelleştirmesiyle ilgili nihai kararı vereceğiz” diye konuştu.

Birkaç güne açıklanacak
Halkbank’ın satışından vazgeçme ya da geriye dönüşün söz konusu olmadığını kaydeden Babacan, “Konu son safhasına geldi” değerlendirmesini yaptı. Babacan, Halkbank satışına ilişkin çalışmalar konusunda birkaç gün içinde açıklama yapacaklarına işaret etti.

291 Halkbank şubesine satış öncesi makyaj
Özelleştirme sürecinde olan Halk Bankası, Mart ayına kadar 291 şubesini yenileyeceğini açıkladı. Tüm şubelerinin dekorasyon ve teknik altyapılarını değiştiren banka, şubelerini bireysel, girişimci, ticari ve kurumsal olmak üzere 4 farklı segment olarak ayırdı. Dekorasyon yenileme çalışmaları kapsamında bu 4 segment banka şubelerinin dekorasyonunda farklı renklerle ayrıştırılıyor. Hem teknik altyapı hem dekorasyonun yenilenmesi amacıyla başlatılan çalışmaların ağırlık merkezini Doğu ve Güneydoğu’daki şubeler oluşturuyor.

Türk mimarla rekor kırdı
Halk Bankası İnşaat-Emlak ve Ekspertiz Daire Başkanı Remzi Kozal, yenileme çalışmalarında Türk mimar ve mühendislerle çalışmayı tercih ettiklerini, bu projeyle bir yılda yeniledikleri şube sayısı ve yenilenen şubelerde verilen hizmetin kalitesi açısından ulaşılması zor bir rekora imza attıklarını ifade etti. Kozal, yeni konsept uygulaması ile yalnızca şubelerin dekorasyonu değil bilgi-işlem altyapısının da en ileri teknolojilerin kullanımına yönelik olarak tamamen yenilendiğini belirtti.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious