Halkbank'tan rekor kar

  • Giriş : 06.03.2007 / 00:00:00

"Banka halka arz edilsin biz talibiz " diyen esnafın bu ilgisine sıcak bakan Halkbank yönetimi ise tam 800 milyon ytl kar açıklamaya hazırlanıyor.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Halkbank Yönetim Kurulu Başkanı Hasan Çelebi Bankanın rekor oranda kar açıklayacağını söyledi. Blok satış yerine halka arz şeklinde özelleştirilmesi düşünülen Halkbank 2006 karını % 40 artırarak 800 Milyon YTL’yi geçecek. Halkbank Yönetim Kurulu Başkanı Çelebi 2007 yılında karın daha da artacağını söyledi. Küçük esnaf ve sanayici, Bankanın özelleştirmesine "bir daha kredi alamayız" endişelerine karşı Halkbankası Yönetimi ' Özelleştirme olsa bile kredi desteği sürecek ' mesajı veriyor. Halkbank’ın kredi desteğini sürdüreceğini açıklayan Çelebi Halka arzda banka hisselerine esnafların da ilgi göstermesini istedi

Blok satışı soğuk bakan Küçük Esnaf, % 25'lik ilk halka arza şimdiden talip. Halkbank’ın yabancılara satılmasına karşı çıkan Türkiye Esnaf ve Sanatkar Kooperatifleri Birliği Başkanı Kadir Akgül ‘’ Biz şu anda % 15 bulabilecek durumdayız hemen. İlgi gösteriyoruz" dedi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious