'Halkın gündeminde 301. madde yok'

  • Giriş : 16.02.2007 / 00:00:00

Adalet Bakanı Cemil Çiçek, ''Mülkün temeli adalettir. Adalet olmazsa o ülkede hiçbir şey olmaz. Haksızlık olur, hukuksuzluk olur, barış olmaz, huzur olmaz'' dedi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Yozgat'ın Sorgun ilçesinde yapımı tamamlanan Adliye Sarayının açılış törenine katılan Adalet Bakanı Çiçek, bakanlık olarak yaptıkları çalışmalardan örnekler verdi.

''Mülkün temeli adalettir. Adalet olmazsa o ülkede hiçbir şey olmaz. Haksızlık olur, hukuksuzluk olur, barış olmaz, huzur olmaz'' diyen Bakan Çiçek, o nedenle bu yüce makama yakışan binaların yapılmasına gerek duyulduğunu kaydetti.

Hukuka ve yargıya son derece önem verdiklerini ifade eden Çiçek, şunları söyledi:

''Batı bunu yapmış, saygı duyuluyor. Biz ise iş hanlarında, hükümet binalarının alt katlarında, hatta göreve geldiğimde Akyazı'da konteynırlarda duruşma yapılıyordu deprem nedeniyle. O da o dönemin ayıbıdır. Onun için bu binaları yapıyoruz. Bu binaları biz Türkiye'nin her tarafında yapıyoruz. Bu bir devrimdir, sessiz devrimdir. Hukuka, yargıya verilen önemin en somut örnekleridir.''

-''AVRUPA'NIN EN BÜYÜK ADALET SARAYINI YAPIYORUZ''-

Bakan Çiçek, Avrupa'nın en büyük adalet sarayını İstanbul'da yaptıklarını belirterek, bu binaların birer kültür merkezi olması temennisinde bulundu.

Çiçek, ''Biz bu adalet binalarını yapıyoruz, sizlerden özellikle şunu istiyoruz, bu binalarda işiniz olmasın, suç işlenmesin. Güzel bina yaptık diye içi dolup taşmamalıdır. Gönül ister ki suç işlenmesin, içerisi boş olsun, adliye sarayları kültür merkezi olsun'' diye konuştu.

Konuşmasının ardından Sorgun Adliye Sarayının açılışını yapan Bakan Çiçek, binayı gezerek, yetkililerden bilgi aldı.

-''HALKIN GÜNDEMİNDE 301. MADDE YOK''-

Burada gazetecilerin çeşitli sorularını yanıtlayan Adalet Bakanı Cemil Çiçek, ''301. madde'' ile ilgili bir değişiklik olup olmayacağına yönelik soruya, ''Halkın gündeminde 301. madde yok'' dedi.

Çiçek, özel bir televizyon kanalında yayınlanan ''Kurtlar Vadisi Terör'' dizisinin yayından kaldırılmasına yönelik bir soruya da ''Benim kurtlarla işim yok'' diye cevap verdi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious