Halkın sağlığıyla oynamayın

  • Giriş : 15.08.2006 / 00:00:00

Atınç ve zabıta ekipleri , Yakutiye semtindeki 17 ayrı tavuk eti satan iş yerine, belediye veterineri ile birlikte denetim yaptı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Ortam hijyeniği, temizliği, çalışanların kılık kıyafeti, kullanılan malzemelerin temizliği ve çalışma ruhsatı ile işyeri ruhsatlarını denetleyen ekipler ayrıca veteriner gözetiminde satışa sunulan tavuk ürünlerinin kullanım tarihlerini gözden geçirdi.
Denetlenen işyerlerinden 3'üne kurallara uymadığı, çalışanların kılık ve kıyafetinde noksanlık olduğu ve hijyeniğin sağlanmadığı konularında uyarı tebligatı yapıldı. Konu ile ilgili olarak açıklama yapan Yakutiye Belediye Başkanı Fahrettin Atınç, halkın sağlığı konusunda esnafı uyardı.

Atınç, "Zabıta ekiplerimizce gerçekleştirilen Tavuk eti satıcıları üzerindeki denetimlerinde temizliğe ve sağlık kurallarına uymayan işyerlerine uyarılar yaptık. Denetimlerimiz aralıksız sürecektir, kimsenin halkın sağlığıyla oynamaya hakkı yok. Esnafımız tüm koşulları yerine getirmeye özen göstermeli, aksi taktirde kimsenin gözünün yaşına bakmayacağız. Sağlıksız koşullarda gıda üretimi yapan ve diğer şartları yerine getirmeyenlere gerekirse kapatma cezalarını uygulayacağız" dedi.

Öte yandan vatandaşlar zabıta ekiplerine teşekkür ederek, bu tür denetimlerin sık sık yapılmasını istedi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious