"Halkın verdiği desteği başkası geri çekemez"

  • Giriş : 22.06.2008 / 14:27:00

Ulaştırma Bakanı Binali Yıldırım, ''Sahayı bilmeyen, dertleri yaşamayan, sorunların içinden gelmeyenlerin bu ülkenin sorunları için söyleyeceği, üreteceği hiçbir proje yoktur'' dedi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Erzincan'ın İliç ilçesinde yaptırılan içme suyu şebekesinin İliç Belediye binası önünde düzenlenen açılış törenine katılan Bakan Yıldırım, Türkiye'de şimdiye kadar yapılacağı söylenen yatırımların yapılmadığını belirtti.

''El bebek büyüyenler ülke idaresine gelirse İliçli'nin çektiğini, Refahiye'nin derdini duyunca, köylerin ihtiyaçları sorulunca şaşırır'' diyen Yıldırım, şunları söyledi:

''Çünkü bilmiyorlar. Sahayı bilmeyen, dertleri yaşamayan, sorunların içinden gelmeyenlerin bu ülkenin sorunları için söyleyeceği, üreteceği hiçbir proje yoktur. Bunu gördük, yaşadık. Cumhuriyet tarihi boyunca ülkede sadece 6 bin kilometre yol yapıldı. Şu anda ise 14 bin 500 kilometre yolu bitirdik. Bu sene sonuna kadar 16 bin 500 kilometre yolu açıyoruz. 2011'de 21 bin kilometre yolu açmış olacağız. İşte KÖYDES Projesi, İliç'in 58 köyünün yoluna, suyuna verdiğimiz para 7,5 milyon YTL'yi geçti. Bu para Erzincan Valiliğinin bir yıllık bütçesinden fazladır.''

Yolun ve suyun medeniyetin göstergesi olduğunu ifade eden Yıldırım, şöyle devam etti:

''İliç yıllardan beri durgun sulardan ihtiyacını karşılıyordu. Sağlıksız suları içmek zorunda kalıyordu. Biz de bütün kurumları harekete geçirdik, azmettik, uğraştık. Munzur'un tepelerinden suyu getirttik. Dağları sıtma tuttu, titriyor. Titreteceksin dağları, yaracaksın, vatandaşımızı birbiriyle buluşturacaksın. Çünkü sen de bu vatanın insanısın. Bizim güvencemiz sizlersiniz. Desteğiniz devam ettiği sürece hizmete devam edeceğiz. Desteğinizi çektiğinizde biz de köşemize çekiliriz. Halkımızın verdiği desteği bir başkası asla ve asla geri çekemez. Bunu herkesin böyle bilmesi lazım.''

-''HALKIMIZA NE SÖZ VERDİYSEK ARKASINDA OLACAĞIZ'' -

''Bizde laf yok sadece yaptıklarımızı anlatırız'' diyen Bakan Yıldırım, yatırımları yapmaya başladıktan sonra konuştuklarını ifade etti.

Yıldırım, şöyle konuştu:

''Bizi diğerleriyle, eski tip siyasetçilerle karıştırmayın. Ne aldatan ne de aldanan olacağız. Halkımıza ne söz verdiysek arkasında olacağız. 'Erzincan, Sivas, Erzurum, Kars'tan İstanbul'a kadar bölünmüş yol yapacağız' dedik, yaptık. 'Karadeniz sahil yolunu yapacağız' dedik, yaptık. 'Bolu Tüneli'ni yapacağız' dedik, yaptık. 'Ankara-İstanbul hızlı trenini yapacağız' dedik, yaptık. 'Marmaray Projesi'ni, yüzyılın projesini yapacağız dedik' yaptık. Bizde laf yok. Her verilen söz mutlaka yapılır. Böyle bir gelenekten geliyoruz.''

-İNTERNETTE PATİKA YOLDAN İLETİŞİM OTOBANINA-

''2003 yılında Erzincan dahil Türkiye'nin her yerinin iletişimde patika yollara mahkum olduğunu'' belirten Yıldırım, şimdi ise yurdun her yerinde hızlı internet erişimi imkanı olduğunu söyledi.

''Türkiye'de interneti patika yollardan iletişim otobanına ulaştırdık'' diyen Bakan Yıldırım, şunları kaydetti:

''Sadece iletişimde değil deniz yolunda ve hava taşımacılığında da ulaştırdık. Hava taşımacılığını halkın yolu yapmakla kalmadık, imtiyaz olmaktan çıkardık, ihtiyaca dönüştürdük. Erzincan'da uçakların biri iniyor, biri kalkıyor. Sadece Erzincan değil Sivas, Trabzon, Uşak'ta da öyle. Aklınıza neresi gelirse hepsi böyle. Daha önce 24 havaalanına 3 noktadan sefer yapılırken bugün 7 noktadan 40 bin havaalanına her gün tarifeli sefer yapılıyor.''

İliç'te yaptırılan içme suyu şebekesinin 4,5 milyon YTL'ye mal olduğu, Munzur Dağı'nın tepesinden 35 kilometre boru döşendiği, projenin ilçenin 50 yıllık su ihtiyacını karşılayacağı bildirildi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious