Halter Milli Takımı Fransa'ya gitti

  • Giriş : 14.04.2007 / 00:00:00

Halter Milli Takımı, Avrupa Şampiyonası için Fransa'ya gitti.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

8 erkek ve 7 bayan haltercinin bulunduğu kafilede hedef takım halinde ilk üçe girmek diyen Halter Federasyonu Başkanı Hasan Akkuş dört sporcudan madalya beklediğini belirtti. Bayan haltercilerden Nurcan Taylan'da iyi bir hazırlık devresi geçirdiklerini belirterek amacının altın madalya olduğunu söyledi.

Halter Milli Takımı ile birlikte Fransa'ya gitmek üzere Atatürk Havalimanı'na gelen Halter Federasyonu Başkanı Hasan Akkuş yaptığı açıklamada, sakatlık ve bazı olumsuzluklara rağmen başarılı sonuçlar alacaklarına inandığını belirti. Amaçlarının takım halinde ilk üçe girmek olduğunu belirten Akkuş başta Taner Sağır ve Nurcan Taylan olmak üzere en az dört sporcudan madalya beklediklerini söyledi.

Bayan haltercilerden Nurcan Taylan'da iyi bir hazırlık devresi geçirdiklerini, belirterek önceki yıllarda gösterdiği başarıyı tekrarlamak istediğini ve yine madalya alarak Türkiye'ye dönmek istediğini kaydetti. Erkek haltercilerden Yasin Aslan'da, madalya şansı olduğunu belirterek Türk Halkını sevindirmek adına kilosunda şampiyon olmak için elinden geleni yapacağını söyledi.

Ay - yıldızlı ekibin, Fransa'ya sakatlıklar nedeniyle son anda yapılan bazı değişikliklerle gittiği belirtildi. Erkeklerde kampta sakatlanan 105 kiloda Bünyamin Sudaş ile ameliyat olan Mete Binay ve cezaları süren Halil Mutlu ile Sedat Artuç yok. Bayanlarda dirseğindeki sakatlığı nükseden Emine Bilgin, Fransa'da yarışamayacak.

Milli takımın kadrosunda şu sporcular yer alıyor:

Erkekler: 56 kilo Gülbeyi Akti, 62 kilo Erol Bilgin, Mücahit Yağcı, 69 kilo Ekrem Celil, Yasin Aslan, 77 kilo Taner Sağır, 85 kilo İzzet İnce, 94 kilo Hakan Yılmaz.

Bayanlar: 48 kilo Nurcan Taylan, Sibel Özkan, 53 kilo Yeşim Çelikkaya, 58 kilo Seda İnce, Aylin Daşdelen, 63 kilo Sibel Şimşek, Artı 75 Derya Açıkgöz.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious