Halterde 6 madalya

Halterde 6 madalya.17646
  • Giriş : 14.04.2008 / 23:41:00

İtalya'nın Lignano kentinde bugün başlayan 21. Avrupa Büyük Bayanlar Halter Şampiyonası'nda Türkiye, ilk gün sonunda 2 altın, 3 gümüş ve 1 bronz madalya kazandı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Şampiyonanın birinci gününde bayanlar 48 kiloda Nurcan Taylan ve Sibel Özkan podyuma çıktı. Koparmada, Nurcan Taylan 87 kiloluk kaldırışıyla gümüş madalyanın sahibi olurken, Sibel Özkan ise 86 kiloluk derecesiyle bronz madalyada kaldı. İtalyan sporcu Genny Caterina Pagliaro, koparmada 88 kiloyla birinciliği elde ederek, altın madalyaya uzandı.

Türk halterciler silkmede, koparmaya göre daha başarılı bir performans sergiledi. Bu kategoride Sibel Özkan, 110 kilo kaldırarak, altın madalya kazanırken, Nurcan Taylan da 109 kiloluk kaldırışıyla gümüş madalyanın sahibi oldu. Üçüncü sırayı ise 106 kiloluk derecesiyle İtalyan halterci Pagliaro elde etti.

Türk sporcular Nurcan Taylan ve Sibel Özkan, toplamda da ilk iki sırada yer almayı başardı. Olimpiyat şampiyonu halterci Nurcan Taylan, 196 kiloluk kaldırışı ve tartı averajıyla birinciliği elde ederken, Sibel Özkan da yine aynı kilo ve tartı farkıyla ikinci sırada kalarak, gümüş madalya kazandı. Toplamda 194 kiloya ulaşan İtalya sporcu Pagliaro ise 3. oldu ve bronz madalyada kaldı.

Öte yandan, silkmede 110 kiloluk kaldırışıyla altın madalyaya uzanan Sibel Özkan, bu derecesiyle Gençler Avrupa rekorunun da yeni sahibi oldu.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious