Halterde madalyalar geliyor

Halterde madalyalar geliyor.9452
  • Giriş : 08.04.2009 / 08:39:00

22. Bayanlar Avrupa Halter Şampiyonası'nın bugün yapılan bölümünde podyuma çıkan iki Türk haltercisi 53 kiloda Emine Bilgin ve Aylin Daşdelen 3 gümüş, 3 de bronz madalya kazandı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

53 kiloda podyuma çıkan Emine Bilgin, koparmada kaldırdığı 83 kiloyla gümüş madalya alarak Avrupa ikincisi oldu. Bilgin, silkmede 103 kilo ile bronz, toplamda da 186 kilo ile bronz madalya kazandı.

Koparmada yarışan diğer Türk haltercisi Aylin Daşdelen ise koparmada kaldırdığı 82 kilo ile bronz madalyanın sahibi oldu. Daşdelen, silkmede ilk hakkında 105 kiloyu başarıyla kaldırdı. Ukraynalı sporcunun kendisinden hafif olması ve toplamda bu sporcuyu geçebilmek için riske giren Aylin Daşdelen, ikinci hakkında 111 kiloyu denedi. Bu kiloyu kaldırmayı başaran ancak dengesini yitirince yere düşen Türk halterci, sakatlık geçirdi. Seyircilerin büyük alkışıyla son hakkına da sakat olarak çıkan Daşdelen, 111 kiloyu kaldırmayı başaramayınca silkmede kilo farkıyla gümüş, toplamda da 187 kiloyla gümüş madalya kazandı.

CELİL VE AĞIRLI MADALYAYA UZANAMADI

Romanya'nın başkenti Bükreş'te devam eden 88. Avrupa Erkekler Halter Şampiyonası'nda bu gece 69 kiloda podyuma çıkan iki Türk haltercisi Ekrem Celil ve diğer Türk haltercisi Ekrem Ağırlı madalyaya uzanamadı.

Ekrem Celil koparma, silkme ve toplamda Avrupa 6'ncısı olurken, Ekrem Ağırlı ise her iki sıklette ve toplamda Avrupa 7'ncisi oldu. Ekrem Celil koparmada 142 kilo, silkmede 173 kilo, toplamda ise 215 kiloya ulaştı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*