Haluk Ulusoy 'Çok özel sekreter' haberini doğruladı

Haluk Ulusoy 'Çok özel sekreter' haberini doğruladı.13951
  • Giriş : 14.04.2008 / 07:48:00
  • Güncelleme : 15.04.2008 / 13:44:40

Ulusoy, Hürriyet'te yayınlanan, ''Çok özel sekreter'' başlığıyla yer alan haberle ilgili bir açıklama yaptı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Futbol Federasyonu'nun eski başkanı Haluk Ulusoy, bu görevi yaptığı dönemde yönetim kurulunun aldığı tüm kararlarda ve yapılan tüm işlemlerde herhangi bir hukuka aykırılığın söz konusu olmadığını bildirdi.

Haluk Ulusoy, bir gazetede, ''Çok özel sekreter-Bu sözleşme açık ofsayt'' başlığıyla yer alan haber üzerine yaptığı yazılı açıklamada, habere konu olan sözleşmenin, federasyon yönetim kurulu ile bir çalışanı arasında, tamamen hukuka uygun olarak akit altına alındığını ifade etti. Ulusoy, şöyle dedi:

''Yönetimlerde devamlılık esastır. 10 yıla yaklaşan başkanlığım döneminde hep bu ilkenin ışığında hareket ettiğim spor kamuoyunca bilinmektedir. Bu bağlamda, federasyonun yeni yönetiminin, habere konu olan sözleşmelerin iptaline yönelik açtığı dava veya davalar, tamamen yeni yönetimin tasarrufudur. Başkanlık yaptığım dönemde, yönetim kurulunun aldığı tüm kararlarda ve yapılan tüm işlemlerde, herhangi bir hukuka aykırılık söz konusu değildir.''

Yönetimlerde devamlılığın esas olduğu ilkesi hiçe sayılarak, bir çalışanla, tamamen hukuka uygun yaptıkları bir sözleşmenin dava yoluyla iptali yoluna gidilmesinin ve konunun basına taraflı biçimde aksettirilerek kendisinin yıpratılmak istenmesinin düşündürücü olduğunu savunan Ulusoy, ''Gazete haberiyle yargıya intikal ettiğini öğrendiğim bu konu hakkında, bu aşamada bir yorum yapmam doğru değildir, ancak yargılama neticesinde, şahsımla veya yönetim kurulumuzla ilgili bir hususun ortaya çıkması halinde, gerek görülürse, o tarihte açıklama yapılacaktır'' dedi.

İlgili haber için tıklayın

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious