Haluk Ulusoy sonunda patladı

Haluk Ulusoy sonunda patladı.12083
  • Giriş : 06.11.2007 / 13:58:00

Futbol Federasyonu Başkanı Haluk Ulusoy, Federasyonun Levent'teki merkez binasında basın toplantısı düzenledi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Haluk Ulusoy'un açıklamaları şöyle;

"Ülkemizde son dönemlerde bir adet oluştu. Kişiler ve kurumlar şaibe altında bırakılmaktadır. Kimsenin bunu yapmaya hakkı yoktur. Bu kurumları eleştirirken dikkat etmeli, bu kurumları zan altında bırakmak kimsenin hakkı değildir. Böyle davranarak Türk futbolunu ileriye taşıyamayız. Bazı kulüp yöneticilerin hezeyan içinde yaptıkları açıklamaların ne faydası vardır? Sorunları hakemleri hedef tahtası yapmadan çözmek zorundayız. Hakem dünyanın her yerinde hata yapar. Önemli olan bu hataların art niyetli olup olmadığı. Hakemlerimizin ve MHK'nın arkasındayız. Bütün MHK üyeleri namuslu insanlar. TFF bakkal hesabıyla çalışmıyor. Biz bu ligi hangi hakemlerle çalışacağız? Her kim ki spor ahlakı maksatlı olşsuğubnu söylüyorsa belge ve bilgisini açıklasın. Eğer böyle bir belge iletilirse gereğini yerine getirmezsem sorumluğu kabl ediyorum. Futbolun barıi iklimi bozlarnla en az onlar kadar sorumludur.

Acil bir toplantı yapmaya hazırız. Dinlemeye çözüm yolları üretmeye zaten hazırız. Yarın ya da perşembe günü acilen bu toplantıyı yapalım. Basında görev yapan spor müdürleri de bu toplantıya katılsın. İstesinler biz buradayız. Türk futboluna ve hakemlerine güvenmiz sonsuzdur. Hataların arkasında değiliz ama kurumların arkasındayız. Bu kurumun geleceğini korumak, benim ve kulüplerin görevidir. Futbolun geleceğini koruma konusunda kararlıyız.

İsmet Arzuman'ın hakemliği bırakmasını istemiyorum. Bir derbi maçından sonra asla tasvip etmiyorum. Affan Keçeci çok iyi bir Beşiktaşlı. Beşiktaş Kulübü çok büyük hizmetler verdi. Namus ve şerefiyle bugünlere gelmiş bir arkadaşımız.  Sayın Keçeci Türk futboluna büyük hizmetler verdi. Bu nasıl bir çelişkidir. Affan Keçeci'nin istifasını istemek çok büyük bir çelişki. Keçeci'yi Demirören seçmedi. Her kulübe aynı yakınlıkta olmuştur.  Keçecei'nin Beşiktaşlılığını tartışacak kimse yok. Keçeci sadece Beşiktaş'ın haklarını korumak için burada değil.

Böyle bir madalyayı beklemiyoruz. Gördüğünü çalmıştır. Beşiktaş Kulübü kupayı almıştır. Bana göre kötü maç yönetmedi. Bir iki hatası vardı sadece. Bizler de hakemlerimiz hata yapmasın istiyoruz. Hata olunca bizler yöneticilerden daha çok üzülüyoruz. Kim ister hakemin hatab yapmasını. Madalya beklemiyoruz, sağduyulu davranılmasını bekliyoruz.

'Bana rey varenlerin yanında olacağım' düşüncesinde olmadım. bana yanlarında olmam için oy vermişlerse yanlış yapmışlar. Herkese aynı yakınlıktave uzaklkta oldum. Her kulüp başkanıyla ve yöneticiyle birlik ve beraberlik içerisinde oldum. Destek olmam için rey vermişlerse yanlış yapmışlar. Destek vermeyenleri ligden mi atalım? Karakter bozukluğuna mı uğrayalım? Adam geldim adam gideceğim. Allah'tan başka kimseden korkmuyorum. Şu bir gerçek; 1923 yılında TFF kurulmuş, onklarca başkan gelmiş geçmiş. Bütün başkanları saygı duyuyorum. Biraz da benim hakkım verilmeli. Ben ülkeme hizmet ettim. Hayal edilemeyecek başarılar benim dönemimde yaşandı. Başarılarım ortada. Dünya Üçüncülüğü bizim dönemimde yaşandı. Benden sonra gelecekler inşallah Dünya Şampiyonluğuna taşırlar. Hiç bir kulübün adamı olmadım. Onlara tevessüflerimi gönderiyorum.;;

Türk hakemlerine güvenim sonsuz.  Maçların evvel ve sonrasında iyi niyetli yaklaşımda olunursa daha iyi olacak. Yabancı hakemi ülkemde görmek istemiyorum. Avrupalı hakem hata yapmıyor mu? Avrupalı hakemler hata yapmayak diye bir güvence var mı?

PAF Takımı ile çıkma düşüncesi çok yanlış. İki takım yaratuılmak isteniyor lafı ç k çirkin. Belgesi ve bilgisi olan varsa bildirmek zorundauır. Beşiktaş'sız bir lig olamaz. Biz Beşiktaş'la her zaman gurur duyduk. PAF Takımı ile sahaya çıkacaklarına inanmıyorum. Beşiktaş'a yakışmaz. Bana göre çok anlamsız geliyor. O an heyecanlı söylenmiş sözler olarak görüyorum. 

Federasyonun istifa etmesi için değil, dertleri çözmek için toplantı düzenlemek istiyoruz. Herkesin elini taşın altına koyması için istiyoruz. Şu anda bir genel kurul olması mümklün değildir. İstifa etmeyi düşünmüyorum. Görev süremin sonuna kadar devam edeceğim.

AFFAN KEÇECİ

"Neler hissettiniz?" sorusuna Başkan Vekili Affan Keçeci, "Mensubu olduğum bir camidadan istifaya çağrıldığım için çok üzgünüm. Bana bu göreve gelmem için ricada bulunan kişi Yıldırım Demirören'dir. Bana istifaya davet ediyor. Ne gerekçeyle davat ediyor. Ne yapmam gerekiyordu da yapmadım, bunu açıklasın? Ülkemizde 151 tane profesyonel takım var. Verdiğim söze sadığım" yanıtını verdi.  

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious