Hamamda zehirlenerek hayatını kaybetti

Hamamda zehirlenerek hayatını kaybetti.13396
  • Giriş : 14.09.2008 / 09:28:00

Pendik'te bir hamamın kazan dairesinde çalışan 1 kişi dumandan zehirlenerek hayatını kaybetti.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Çalışmalar sırasında 2 itfaiye eri de çıkan gazdan etkilenerek hastaneye kaldırıldı. Kazan dairesine 1 metrekarelik tünelden giriliyor olması, itfaiyenin çalışmalarını zorlaştırdı.

Edinilen bilgiye göre Tuncay Genel, Pendik, Kaynarca Mahallesi, Deniz Caddesi'ndeki Şifa Hamamı'nın kazan dairesinde çalışıyordu. Dün gece de 1 metrekarelik tünelden sürünerek kazan dairesine girdi ve kazanı yakmaya çalıştı. Tuncay Genel kazandan sızan karbonmonoksit gazının kazan dairesini doldurmasıyla zehirlenerek yere yığıldı. Çıkan dumanı fark eden mahalleli itfaiyeye haber verdi. Gaz maskeleriyle tünelden içeriye giren itfaiye erlerinden ikisi gazın yoğun olmasından dolayı zehirlenerek Pendik Devlet Hastanesi'ne kaldırıldı. Kazan dairesinden çıkarılan Tuncay Genel sağlık ekiplerinin tüm müdahalesine rağmen kurtarılamadı.

Mahalle sakinleri kazan dairesinden sürekli duman geldiğini ve şikayetçi olmalarına rağmen bir sonuç alamadıklarını, hamam sahibinin Ramazan Bayramı'na kadar müsade istediğini ama bayramdan önce bu talihsiz olayın gerçekleştiğini söyledi. Kazan dairesindeki gaz ölçümünün ardından itfaiye olay yerini terk etti. Gazdan etkilenen 2 itfaiye erinin ise sağlık durumunun iyi olduğu öğrenildi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*