Hamas, Mahmud Abbas'ın suikast suçlamalarını reddetti

  • Giriş : 22.06.2007 / 08:54:00
  • Güncelleme : 22.06.2007 / 09:06:31

Hamas, Abbas'ın, Gazze'de kendisine karşı suikast girişimi iddialarını reddetti.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Hamas'ın askeri kanadı İzzeddin El Kassam Tugayları, Filistin Devlet Başkanı Mahmud Abbas'ın, Gazze'de kendisine karşı suikast girişimi iddialarını reddetti.
İzzeddin El Kassam Tugayları Sözcüsü Ebu Ubeyda, bu akşam Gazze'de, Mahmud Abbas'ın evinin hemen yakınında düzenlediği basın toplantısında, Mahmud Abbas'ın dün Ramallah'taki basın toplantısında ileri sürdüğü iddialara ''İftira, Abbas bizim hedefimiz değil. Biz, herhangi bir siyasetçiyi öldürmeye teşebbüs etmedik'' dedi.
Ebu Ubeyda, tam tersine Hamas'ın siyasal isimlerine karşı El Fetihli taraflarca çeşitli suikast girişimlerinde bulunulduğunu belirterek, Filistin Başbakanı İsmail Haniye ile eski dışişleri bakanı Mahmud Zahar'ın evine yapılan saldırıları örnek gösterdi.
Abbas'ın evine dek uzandığı iddia edilen tünellerle ilgili olarak, ''Biz tünelleri düşmana (İsrail) karşı kullanıyoruz'' diyen Ebu Ubeyda, ''Abbas, tünelleri ona karşı açtığımızı ve (Suriye'deki Hamas'ın siyasal şefi) Halid Meşal'den emir beklediğimizi söylüyor. Bunların hepsi yalan. Abbas, bir tiyatro oyunu sahneliyor'' diye konuştu.
Abbas'ın Gazze'deki evine de birşey yapmadıklarını belirten Ebu Ubeyda, basın mensuplarına da ''isterseniz evi görebilirsiniz'' dedi ve gazetecilere evin içi gezdirildi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious