Hamas, Mısır'ın önerisini değerlendirecek

Hamas, Mısır'ın önerisini değerlendirecek.11511
  • Giriş : 07.01.2009 / 15:08:00

İsrail, Mısır'ın sunduğu Gazze'de ateşkes sağlanması önerisini olumlu bulduğunu açıkladı. Hamas, Gazze Şeridi'ne yönelik saldırıların 3 saatliğine durduğu sırada İsrail'e füze atılmayacağını duyurdu.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

İSRAİL: MISIR'IN SUNDUĞU ATEŞKES ÖNERİSİNİ OLUMLU BULUYORUZ

İsrail Başbakanı Ehud Olmert'in ofisinden yapılan açıklamada, Mısır'ın ''Gazze'den terör saldırıları düzenlenmesini ve Gazze Şeridi'ne silah kaçırılmasını durdurmayı amaçlayan bir çözüm'' bulmaya çalıştığı belirtildi.

Açıklamada, ''İsrail, Mısırlı ve İsrailli yetkililerle bu konularda ilerleme sağlanması amacıyla yürütülen diyaloğu olumlu buluyor'' ifadesinin kullanılmasına karşın, İsrail'in bir ateşkes yapılmasını kabul edeceğine yönelik herhangi bir ifadenin yer almaması dikkati çekti.

HAMAS, MISIR'IN ÖNERİSİNİ DEĞERLENDİRECEK

Hamas'ın Mısır'ın önerdiği Gazze barış planını değerlendireceği bildirildi.

Adının açıklanmasını istemeyen bir Hamas yetkilisi, İsrail'in Gazze Şeridi'ndeki kara saldırısını görüşmek üzere Mısır'a giden politbüro üyeleri İmad El Alami ile Muhammed Nasr'ın Mısır İstihbarat Şefi Ömer Süleyman ile görüştüğünü belirtti.

Yetkili, "Hamas'ın öneriyi değerlendireceğini" söyledi.

Öte yandan Hamas'ın siyasi bürosundan Musa Ebu Marzuk, Gazze Şeridi'ne yönelik saldırıların 3 saatliğine durduğu sırada İsrail'e füze atılmayacağını belirtti.

Marzuk, Hamas'ın basın bürosu sorumlusu Usame Ebu Halid aracılığıyla yaptığı açıklamada, "İsrail'in bombardımanına ara verdiği 3 saat boyunca roket atılmasını beklemediğini" söyledi.

Açıklamada, bombardımana ara verilmesine İsrail'in karar verdiği vurgulanarak, Filistin direniş hareketlerinin İsrail'in saldırılarına karşılık vermeye devam edeceği kaydedildi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*