'Hamas, stratejik tehdit değil'

  • Giriş : 22.02.2006 / 00:00:00

İsrail'de geçici Başbakan Ehud Olmert, Filistin'de yeni hükümeti kurma çalışmalarını sürdüren Hamas'ın kendilerine "stareijk bir tehlike" oluşturmadığını söyledi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

İsrail parlamentosunun Savunma ve Dışişleri Komitesi'nin kapalı oturumunda konuşan Ehud Olmert, "Hamas, stratejik bir tehdit değil" dedi. AP'nin toplantıya katılanlara dayanarak verdiği habere göre, Hamas kabinesinin görevi devralmasıyla Filistin yönetiminin "terörle lekeleneceğini" savunan Olmert, Filistin'e artık para geçişi sağlamayacaklarını ifade etti.

İran ve Ahmedinecad ile ilgili sert açıklamalar yapan Olmert, Ahmedinecad'ın sözlerini İsrail ile ilgili önceki sözlerini "Yahudi karşıtı" ve "alçakça" olarak değerlendirdi. Uluslararası topluma çağrı yapan Olmert, İran'ın nükleer faaliyetlerinin de durdurulmasını istedi. İran'ın nükleer silah üretebilecek teknolojiye ulaşmasının engellenmesi gerektiğini söyleyen Olmert, İran'ın nükleer silahlanmasıyla ilgili olarak dünya liderleriyle günlük görüştüklerini ifade etti. "Ancak İran'a tehdit göndermenin bizim görevimiz olduğunu düşünmüyorum" diyen Olmert, bu konuda adres olarak uluslararası toplumu gösterdi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious