Hamas'dan Mübarek'e 'Er Şalit' yalanlaması

Hamas'dan Mübarek'e 'Er Şalit' yalanlaması.10373
  • Giriş : 09.07.2009 / 12:41:00

Hamas, İsrail'li esir asker Gilad Şalit'in sağ ve durumunun iyi olduğunu söyleyen Mısır Cumhurbaşkanı Hüsnü Mübarek'in, Şalit hakkında "hiçbir şey bilmediğini" iddia etti.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik


Filistinli Hamas grubu, İsrail'li esir asker Gilad Şalit'in sağ ve durumunun iyi olduğunu söyleyen Mısır Cumhurbaşkanı Hüsnü Mübarek'in, Şalit hakkında "hiçbir şey bilmediğini" iddia etti.

Hamas'ın arabulucularından Usame El Muzeyni, geçtiğimiz pazartesi günü Şalit'in durumunun iyi olduğuna yönelik bir açıklama yapan Mübarek'in, konu hakkında yeterli bilgiye sahip olmadığını dile getirdi.

Muzeyni, Mübarek'in açıklamalarının sadece "kendi istekli düşüncelerini" yansıttığını kaydetti. Hamaslı yetkili, "Onu kaçıranlardan başka hiç kimse Şalit sağ ya da ölü olduğunu bilmiyor" dedi.

Mısır, İsrail ile Hamas arasında Şalit karşılığında esir değişimi yapılmasına yönelik görüşmelere arabuluculuk ediyor. Ancak Mısır'ın Gazze savaşı sırasındaki tutumu, Hamas'ı rahatsız etmişti. Hamaslı yetkililer kamuya yönelik açıklamalarda Mübarek'i hedef almamaya özen gösterirken, Muzeyni'nin böyle bir açıklamada bulunması da beklenmedik bir gelişme olarak değerlendiriliyor.

Mısır tarafı bu konuda bir açıklama yapmazken, Muzeyni ise açıklamalarının kimseyi aşağılama amacı taşımadığını savunuyor.

Hamaslı yetkililer ayrıca Hamas ve Mısırlı arabulucuların, geçtiğimiz Salı günü Şam'da bir araya geldiklerini bildirdi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*