Hamas’ın ofisine saldırı

  • Giriş : 02.07.2006 / 00:00:00

Gazze’deki ’Yaz Yağmurları’ operasyonu bugün İsrail’in Filistin Başbakanı İsmail Heniyye’nin ofisi ve bölgenin kuzeyindeki bazı hedefleri vurmasıyla devam etti.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

İsrail helikopterleri Heniyye’nin ofisine iki füze fırlatırken, alev alev yanan ofiste kimsenin bulunmaması can kaybını önledi. İsrail Ordusu, saldırıyla ilgili yaptığı açıklamada, kaçırılan askerin salimen dönebilmesi için her türlü yola başvuracaklarını ilan etti.

Saldırı sonrası olay yerinde incelemelerde bulunan Heniyye, hedefin Filistin halkı olduğunu vurgulayarak, uluslararası toplumu sorumluluklarını yerine getirmeye çağırdı.

İsrail Devlet Bakanı Roni Bar-On, saldırının amacının Hamas hükümetinin idare kabiliyetini zayıflatmak olduğunu ifade ederek, "Hamas’ın zıvanadan çıkmasına izin vermeyeceğiz" dedi.

İsrail, ayrıca Gazze’deki bir okulu ve bölgenin kuzeyindeki Hamas kurumlarını vurdu. Saldırılarda bir Hamas üyesi ölürken, biri de yaralandı. İsrail Ordusu, bu kişilerin terör saldırısı planladıklarını öne sürdü. İsrail’in operasyonunun beşinci gününde öldürülen Hamas üyelerinin sayısı 2’ye yükselmiş oldu.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious