Hamile kadın, asılırken doğum yaptı

Hamile kadın, asılırken doğum yaptı.5966
  • Giriş : 27.02.2008 / 09:18:00
  • Güncelleme : 27.02.2008 / 09:24:20

Büyücülük yapmakla suçlanan hamile kadın, asılırken erken doğum yaptı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Papua Yeni Gine'de bir köyde, büyücülük yapmakla suçlanan hamile kadın, asılırken erken doğum yaptı.

Yerel medyada yer alan haberlere göre, Kilip köyünde iki hafta önce meydana gelen olayda, Nolan Yekum adlı kadın ve eşi Paul Yekum, büyücülük yaptıkları gerekçesiyle köylüler tarafından linç edilmek istendi.

Nolan ve Paul Yekum'un, komşularını öldürmek için kara büyü yaptıklarına inanan köylüler, çifti evlerinden dışarı sürükledi ve bir ağaca asarak, ölüme terk etti.

Paul Yekum, ''The National'' gazetesine yaşadıklarını şöyle anlattı:

''Ayaklarımızı yere basmak için ilmiği gevşetmeyi başardık. Kendimizi çözebildik. 8 aylık hamile olan karım, kendini çözmek için mücadele ederken bebeği doğurdu. Benim ve onun için çok acı bir deneyim oldu.''

Daha sonra diğer köylerde yaşayan arkadaşlarında iki hafta boyunca saklanan çiftin, sonunda bir hastanede tıbbi yardım almaya karar verdiği belirtildi. Hastanede demeç veren çift, büyücülük yapmadıklarını ve komşularının neden öldüğünü bilmediklerini söyledi.

Hastane yetkilileri, bebeğin cinsiyetinin kız ve annesinin sağlık durumunun iyi olduğunu kaydetti.

Halkın çoğunluğunun geçim sıkıntısı çektiği Güney Pasifik ülkesi Papua Yeni Gine'de kara büyü çok yaygın ve cadı olmakla suçlanan kadınlar ya asılarak ya da yakılarak öldürülüyor.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious