Hamile kızını öldüren baba tutuklandı

  • Giriş : 06.07.2007 / 13:43:00

Ailesinin izni olmadan sevdiği kişiyle evlendiği, birkaç gün önce de yakınlarının yanına gelerek eşinden ayrılmak istediği gerekçesiyle öldürüldüğü iddia edilen genç kadının cinayet zanlısı babası tutuklandı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Alınan bilgiye göre, dün boş bir arazide silahla öldürülen Yasemin K’nin (19), gözaltına alınan babası İbrahim Halil Ç, emniyetteki sorgusunun ardından adliyeye sevk edildi. İbrahim Halil Ç, sevk edildiği mahkemece tutuklandı. Olayla ilgili gözaltına alınan diğer 6 yakını ise savcılıkça serbest bırakıldı.
Şanlıurfa’da dün gece geç saatlerde, ailesinin izni olmadan sevdiği kişiyle evlendiği, birkaç gün önce de yakınlarının yanına gelerek eşinden ayrılmak istediği iddia edilen Yasemin K, boş bir arazide tabancayla vurularak öldürülmüş halde bulunmuştu. Olayla ilgili söz konusu kişinin babasının yanı sıra 6 yakını daha gözaltına alınmıştı.
Polis ekiplerinin olay yerine gittiğinde cesedin başında bulduğu Yasemin K’nin babası İbrahim Halil Ç’nin, ilk ifadesinde kızının intihar ettiğini öne sürdüğü, daha sonra ise cinayeti itiraf ettiği iddia edildi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious