Hamilelere cep uyarısı

  • Giriş : 13.03.2007 / 00:00:00

Cep telefonları yaydığı elektromanyetik enerji nedeniyle insanda beyin tümörü, kısırlık, hipertansiyon ve kansere yol açabiliyor.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

stanbul Teknik Üniversitesi profesörlerinden Mine Kalkan, cep telefonlarının yaydığı elektromanyetik enerji nedeniyle insanda beyin tümörü, kısırlık, hipertansiyon ve kansere yol açabildiğini belirtti.

Prof. Kalkan, bu etkilerden korunmak için günlük yaşamda kulaklık takma, harici antenli cep telefonları kullanma gibi bazı pratik yollara başvurulabileceğini bildirdi. Tüm canlıların elektromanyetik enerjiyi soğurduklarını, buna bağlı olarak da hücre kimyalarında birtakım değişikliklerin gözlendiğini ifade eden Kalkan, cep telefonunu, yatak başucuna koyarak uyumanın da sakıncalı olduğunu belirtti. Kalkan, ''Otomobil, asansör gibi dar ve kapalı alanlarda veya bodrum katı gibi erişimin zayıf olduğu alanlarda görüşme yapmamak gerekir. Acil durumlar dışında hamilelikte cep telefonu kullanılmamalı. Bebekler ve çocuklardan uzak tutulmalı. Çocukların kullanmamasında da yarar var'' görüşünü dile getirdi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious