Hamilton da 8. viraj uyarısı yaptı

Hamilton da 8. viraj uyarısı yaptı.16635
  • Giriş : 04.06.2009 / 20:00:00

Formula 1 takımlarından Vodafone McLaren Mercedes'in, pilotu Lewis Hamilton, İstanbul Park Pisti'nin ünlü 8. virajını basın mensuplarıyla birlikte gezerek, bu virajla ilgili bilgiler verdi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Antrenman turlarıyla yarın start alacak Formula 1 ING Türkiye Grand Prix'si öncesi, 8. viraja giden İngiliz pilot, burada basın mensuplarıyla birlikte yürüyerek, viraj için hissettiklerini ve yaşadıklarını anlattı.

Hamilton, 8. virajın çok zorlu ve heyecan verici olduğunu ifade ederek, ''Burada çok dikkatli olmalısınız, zira 8. viraja 270 kilometreye yakın bir hızla giriyorsunuz, çizgiyi kaybetmemeniz çok önemli'' dedi.

8. virajda vücutta ve boyunda büyük bir baskı hissettiklerini kaydeden Hamilton, ''Burada 7 saniye boyunca 4 G kuvvete maruz kalıyoruz. Bu viraj diğerlerinden çok farklı ve zorlu. Aracı bu uzun virajda kontrol etmek oldukça büyük bir güç ve dikkat istiyor'' diye konuştu.

Lewis Hamilton, virajın başından sonuna kadar basın mensuplarıyla yürüyüp, sorularını yanıtladıktan sonra, zorlu virajda poz vermeyi de ihmal etmedi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*