Hamilton ve Hoy'un yarışı iptal oldu

Hamilton ve Hoy'un yarışı iptal oldu .8636
  • Giriş : 14.12.2008 / 17:55:00
  • Güncelleme : 14.12.2008 / 17:55:32

Hamilton ile olimpiyat şampiyonu İskoçyalı bisikletçi Chris Hoy arasında bugün yapılacak olan Şampiyonlar Yarışı (Race of Champions), güvenlik endişesiyle iptal edildi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Formula 1 Dünya Şampiyonası'nda 2008 sezonunun birincisi, McLaren Mercedes'in İngiliz pilotu Lewis Hamilton ile olimpiyat şampiyonu İskoçyalı bisikletçi Chris Hoy arasında bugün yapılacak olan Şampiyonlar Yarışı (Race of Champions), güvenlik endişesiyle iptal edildi.
Yarışın organizasyon komitesinden yapılan açıklamaya göre, Hamilton'ın, bugün İngiltere'nin başkenti Londra'daki Wembley Stadı'nda Hoy ile yapacağı gösteri amaçlı yarış, güvenlik endişesiyle iptal oldu.

Bu yarış için özel tasarlanan pistin, sağanak yağmur nedeniyle bozulduğu, bu nedenle de yarış için tehlike yaratacağı ifade edilen açıklamada, yağmur nedeniyle pistte yaşanan kazalar sonrasındaki benzin kalıntılarının da pisti kayganlaştırdığı kaydedildi.

İngiltere Milli Futbol Takımı'nın maçlarını yaptığı statta Hamilton, Mercedes-Benz marka aracı ile Hoy da olimpiyatlarda kullandığı bisikletiyle yarışacaktı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*