Hamit, Hitzfeld'i övdü

Hamit, Hitzfeld'i övdü.13495
  • Giriş : 29.02.2008 / 17:04:00

Bayern München'de forma giyen Hamit Altıntop, menajer Uli Hoeness ve teknik direktör Ottmar Hitzfeld'i övdü.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Eski takımı FC Schalke 04'e karşı yarın yapılacak maç öncesi kulübün resmi internet sayfasında yayınlanan röportajında Hamit Altıntop, Hoeness'in kendisini, takımda büyük sürpriz yapacak bir oyuncu olarak nitelendirdiğinin hatırlatılması üzerine, ''Daha müzakere aşamasında her iki taraf da takıma katılmamın uygun olacağını hissetti. Kulübün ve benim durumumu iyi analiz ettik ve birçok ortak yanlar keşfettik. Her gün yeni bir şeyler öğrenmek istiyorum ve büyük bir güven hissettim. Hoeness gibi önemli bir kişiden değer görmek insanın özgüvenini artırıyor'' dedi.

Teknik direktör ile ilişkisinin nasıl olduğunun sorulması üzerine de Hamit, şunları kaydetti:
"Hitzfeld, büyük bir teknik direktör. Futbol aslında 'küçük işleri' yapabildiğin takdirde aslında basit bir oyun. Topu durdurmayı ve pas vermeyi sürekli tekrarlıyoruz. Bu, güçlü yanların ortaya çıkartılabilmesi için gerek duyulan önemli bir temel. Teknik direktör de herkesin takıma girebilme şansı olduğu duygusunu veriyor. Bu da takım ruhunu güçlendiriyor. Hitzfeld'e büyük saygı duyuyorum."

FC Schalke 04 takımını nasıl bulduğu şeklindeki soruya karşılık Hamit, takımın genç futbolculardan oluştuğunu, bu nedenle biraz istikrarsız olduğunu, güçlü olmasına rağmen bu yıl lig şampiyonu olabileceğini sanmadığını belirtti.

Hamit, lig şampiyonluğunu Bayern München'in mi alacağının sorulması üzerine de ''Tabii daha çok şey olabilir, ancak eski takım arkadaşlarımın bizi artık yakalayabilmeleri olasılığı az'' karşılığını verdi.

Bayern München takımına ve Münih kentine de çabuk alıştığını ifade eden Hamit, antrenman sahasına yakın bir yerde yerleştiği evinde her işi kendisinin yaptığını, ancak yemek pişirmek konusunda iyi olmadığını kaydetti.

Münih kentinde yaşayan insanları nasıl bulduğu şeklindeki soruya karşılık da Hamit, ''Saygılı ve bilgili insanlar, ancak Ruhr bölgesindeki insanlardan da daha çekingenler. Gelsenkirchen'de insanlar bana gelip 'Hamit cumartesi günü neyin vardı' diye takılıyorlardı. Münih'te henüz böyle bir durumla karşılaşmadım'' dedi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious