Hamit riske girmek istemiyor

Hamit riske girmek istemiyor.13495
  • Giriş : 22.05.2008 / 16:59:00

Almanya Birinci Ligi (Bundesliga) şampiyonu Bayern Münih'de oynayan milli futbolcu Hamit Altıntop, Avrupa Şampiyonası Finallerinde oynamak istediğini, ancak gelecek sezon için de kendini riske sokmak istemediğini söyledi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Uzunca bir süreden bu yana sakat olan ve Avrupa Şampiyonası Finalleri'ne hazırlanan Türk Milli Takımı'nın kampında bulunan Hamit, Kicker adlı Alman spor dergisine yaptığı açıklamada, gelecek sezonu tehlikeye sokmak istemediğini belirterek, “Avrupa Şampiyonası'nda oynamak istiyorum, ancak riske girmek de istemiyorum. Gelecek sezonu tehlikeye sokacağıma şimdiden ayrılırım” dedi.

Lig sezonunun kendisi için sportif açıdan çok iyi geçtiğini ifade eden Hamit, yine de bu sezon geçirdiği iki ameliyat nedeniyle mutluluğunun da o kadar fazla olmadığını kaydetti.

Hamit, koşabildiğini, rahat bir şekilde hareket edebildiğini, ancak koordinasyonda hala eksiklikleri olduğunu belirterek, Bundesliga'da Bayern Münih'in yeni teknik direktörü Jürgen Klinsmann ile başlayacak dönemin de kendisi için heyecanlı bir dönem olacağını söyledi.
Takım içindeki büyük rekabete rağmen kendisini ispatlayacağına emin olduğunu ifade eden Hamit, “Ben her yerde oynarım, bu benim avantajım. Teknik direktörün beklentilerini yerine getiriyorum” dedi.

Bundesliga'da bu sezon 23, UEFA kupasında da 9 kez oynayan ve Almanya Kupası'nda oynayan, 5 gol pası veren ve toplam 7 gol atan Hamit, sakatlığından dolayı sezon sonunu kaçırdığı için de üzgün olduğunu sözlerine ekledi.

Bayern Münih'in görevi bırakacak olan teknik direktörü Ottmer Hitzfeld de sakatlanıncaya kadar Hamit'in kendileri için çok önemli bir oyuncu olduğunu belirterek, kendisini her zaman oynattığını söyledi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious