Hancock vizyona girdi

Hancock vizyona girdi.19801
  • Giriş : 04.07.2008 / 13:08:00
  • Güncelleme : 23.09.2016 / 11:02:03

Başrollerini Will Smith ve Charlize Theron'un oynadığı 'Hancock' bugün vizyona giriyor.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:


Hiç böyle bir süper kahraman gördünüz mü? Dağınık, küfürbaz ve sakar. İnsanlara zor durumlarda yardım etmek için gereken yetenek var, ama nasıl kullanılacağı konusunda biraz düşünmesi gerek. Süper kahraman Tony Hancock, halkın giderek öfkesini kazanmaya başlayınca çareyi bir halkla ilişkiler uzmanına gitmekte bulur. Uzman ve eşi Hancock'un imajını yeni baştan kurmaya çalışırlar.

SINIRLARI ZORLADI

Peter Berg'ün yönettiği, başrollerini Will Smith, Charlize Theron, Jason Bateman ve Eddie Marsan'ın üstlendiği Hancock' yarın vizyona giriyor. Filmin yıldızı Will Smith, beyazperdeye özgün ve benzersiz bir karakter yaratma fırsatı sunduğu için ilgisini çeken Hancock'ın, insani duyguları vurgulayan bir süper kahraman filmi olduğu için sınırları zorladığını düşünüyor. Filmde Hancock'un güçlerini nasıl kazandığı ya da nasıl kullandığına odaklanmak yerine, onun yerine, kariyerinin ortasındayken işinden nefret eden ve ayrılmak isteyen evrensel bir adam tiplemesi ön plana çıkıyor.


WILL BÜYÜK ŞANS

Filmde yufka yürekli halkla ilişkiler uzmanı Ray'i Jason Bateman canlandırırken, baş kadın karakter olan Ray'in eşi Mary'e de Charlize Theron hayat veriyor. Daha önce 'The Legend of Bagger Vance'te Will Smith'le oynayan Theron, "Will rolünü o kadar güzel oynuyor ki, onunla karşılıklı oynamak büyük bir şans" diyor. Theron, ayrıca, zengin ve zorlayıcı karakterlere sahip olduğunu düşündüğü senaryodan da çok etkilendiğini belirtiyor. Filmdeki kocası Ray, Hancock'ta müthiş bir süper kahraman olabilme potansiyeli görürken, Mary çok sıradan yaklaşıyor. Hancock'un yeteneklerine inanmayan Mary işleri zorlaştırıyor.

Filmin konusu: Filmin kahramanı Hancock bildiğimiz süper kahramanlardan çok farklıdır. Sıkkın, iç çatışmalar yaşayan, alaycı ve yanlış anlaşılmış biri olan Hancock'ın iyi niyetli kahramanca davranışları işe yarayıp sayısız hayat kurtarmış olsa da, her seferinde ardında herkesi hayrete düşürecek büyüklükte bir yıkım bırakmıştır. Hancock, insanların ne düşündüğünü umursayan bir adam değildir, ta ki halkla ilişkiler yöneticisi Ray Embrey'nin (Jason Bateman) hayatını kurtarana kadar...

TELEVİZYONGAZETESİ

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious